Data publikacji:

Jak podłączyć słuchawki Bluetooth do PS4?

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth są obecnie standardem, zwłaszcza dla posiadaczy urządzeń mobilnych, którzy nie wyobrażają sobie bez nich życia. Cieszą się one również sporym powodzeniem wśród graczy, tłumaczymy zatem, jak podłączyć słuchawki Bluetooth do PS4.

sluchawki

Gracze sięgają po słuchawki z wielu różnych powodów. Pierwszym z nich jest z pewnością chęć lepszej imersji w wirtualnym świecie i usłyszenia szczegółów, które mogą umknąć, gdy docierają do ucha z głośników telewizora.

Kolejnym powodem jest oczywiście szacunek wobec innych domowników i sąsiadów, którzy niekoniecznie mają ochotę słuchać donośnych dźwięków eksplozji lub wystrzałów.

Ostatnim powodem, który zachęca nas do korzystania z tych urządzeń, jest ułatwienie komunikacji z innymi uczestnikami zabawy dzięki wbudowanemu mikrofonowi, który znajdziemy w headsetach oraz wielu klasycznych słuchawkach.

Obecnie wielu z nas jest posiadaczami pary urządzeń bezprzewodowych Bluetooth, których używa na co dzień ze smartfonem. Pojawia się zatem pytanie, jak podłączyć słuchawki Bluetooth do PS4 i czy jest to w ogóle możliwe.

Słuchawki Bluetooth do PS4 – czy wszystkie modele są kompatybilne?

Konsola PlayStation oferuje wsparcie dla urządzeń komunikujących się przy pomocy standardu Bluetooth. Korzystają bowiem z niego między innymi gamepady systemu. Słuchawki Bluetooth są więc teoretycznie dobrym rozwiązaniem do grania na tej konsoli, nawet jeżeli korzystanie z modeli przewodowych zostało znacząco ułatwione przez Sony, dzięki obecności standardowego gniazdka audio w standardowym kontrolerze.

Niestety, jak się okazuje, bezprzewodowa komunikacja Bluetooth na PlayStation 4 działa tylko z wybranymi modelami słuchawek. Oznacza to, że większość bezprzewodowych modeli, począwszy od nausznych, a skończywszy na dokanałowych od firm, takich jak JBL, Samsung czy Philips, nie pozwoli na zabawę z konsolą. Wynika to wprost z tego, że konsola nie wspiera specjalnych protokołów przesyłu dźwięku, z których korzysta większość producentów.

Rozwiązaniem jest tutaj dokupienie specjalnych adapterów/odbiorników podłączanych do portu USB lub audio konsoli. Dzięki nim PS4 będzie traktować nasze słuchawki jak zwykły sprzęt przewodowy. Alternatywnie możemy wybrać jeden z dedykowanych headsetów, które posiadają certyfikat PlayStation i działają w trybie bezprzewodowym. Warto więc przejrzeć dostępne listy typu modeli. Sony ze swojej strony dla PS4 oferuje dwa modele tego typu, słuchawki Sony PlayStation Headset Platinum oraz Sony PlayStation Headset Gold.

Podłączanie kompatybilnych słuchawek Bluetooth do PS4

Kompatybilne z PS4 słuchawki bezprzewodowe łączymy z konsolą w ten sam sposób, co inne akcesoria Bluetooth. Z menu konsoli wybieramy opcję „Ustawienia”, a następnie zakładkę „Urządzenia” oraz „ Urządzenia Bluetooth”. Następnie musimy sparować oba sprzęty. W słuchawkach włączamy opcję poszukiwania nowego urządzenia. Jeżeli PlayStation 4 je rozpozna i nawiąże połączenie, nazwa ich modelu powinna wyświetlić się na liście z zielonym światełkiem. Na wszelki wypadek listę możemy odświeżać i kilkakrotnie przeprowadzić cały proces. Jeżeli nie osiągniemy żadnych efektów, skazani jesteśmy na przytoczone już rozwiązania zastępcze.

 Autor: Redakcja Ekspert Ceneo