Data modyfikacji:

FIFA 19 z nową, ważną licencją?

Konami traci, EA zyskuje?

Jakiś czas temu pisałem, że Konami będzie kończyło współpracę z UEFA. Jest to oczywiście równoznaczne z utraceniem licencji na rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Już wtedy spekulowano, że z całej sytuacji skorzystać będzie chciało Electronic Arts, w kontekście nadchodzącej odsłony Fify. I teraz wygląda na to, że faktycznie tak się stanie.

EA jeszcze oczywiście nie opublikowała oficjalnego obwieszczenia tych rewelacji. Za ich ujawnieniem stoi... holenderska telewizja. Na kanale Fox Sports prowadzony był wywiad z tamtejszym komentatorem sportowym, Evertem ten Napelem. Opowiadał on tam o swojej współpracy z EA Sports i nie mógł ukryć ekscytacji, poruszając temat nagrywania kwestii dedykowanych właśnie rozgrywkom Champions League i Europa League w grze.

Trudno twierdzić, że to o czym ten Napel mówił w telewizji jest całkowicie wyssane z palca. Myślę więc, że śmiało można założyć, iż faktycznie EA Sports skorzystało z okazji i nawiązało współpracę z UEFA. Byłby to w końcu strzał w dziesiątkę i świetna okazja, aby kontynuować opowieść Alexa Huntera, starającego się do swoich sukcesów dorzucić Puchar Mistrzów.

Źródło: Eurogamer

 

Autor: Tomasz Mendyka