Data modyfikacji:

Darmowa Forza Street zadebiutowała na PC

Niestety nie jest to kolejna "duża" odsłona cyklu Forza, a jedynie dosyć mocno okrojony spin-off serii. Forza Street powinna jednak zainteresować wszystkich fanów komputerowych wyścigów.

W ubiegłym miesiącu pojawiły się plotki odnośnie kolejnej części serii Forza. Wtedy jeszcze nic nie było pewne, ale dzisiaj znamy już konkrety. Co więcej, gra bez żadnej oficjalnej zapowiedzi otrzymała swoją premierę. Od dzisiaj każdy zainteresowany gracz może pobrać Forza Street z Microsoft Store. Na razie tytuł dostępny jest wyłącznie na komputerach osobistych, lecz w późniejszym czasie trafi także na urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi Android oraz iOS. Na ten moment nie wiadomo nic o wersji na Xboksa One. Jeżeli jesteście zainteresowani przetestowaniem gry, to nie krępujcie się, ponieważ Forza Street rozpowszechniana jest w modelu free-to-play.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=72v=07TffPtB_Jg

Pod względem klimatu i gameplayu, najnowsza część w żadnym stopniu nie przypomina swoich poprzedniczek. Przede wszystkim całość została osadzona w świecie nocnych, nielegalnych wyścigów à la Need for Speed: Undeground. W produkcji pojawił się również tuning pojazdów oraz możliwość wprowadzenia zmian kosmetycznych. Rozgrywka z kolei nie umożliwia bezpośredniego przejęcia kontroli nad samochodem. Zamiast tego, oglądamy wyreżyserowane sekwencje, a zadaniem graczy jest wykonanie odpowiednich czynności w wyznaczonych przez twórców miejscach. W skrócie można powiedzieć, że gra bazuje na Quick Time Eventsach.

Jeżeli jesteście ciekawi Forza Street, to raczej nie powinniście obawiać się o to, że wasz komputer nie udźwignie gry. Wymagania sprzętowe są naprawdę niskie - potrzeba wyłącznie systemu operacyjnego Windows (64 bit), karty graficznej wspierającej bibliotekę DirectX 11 oraz 4 GB pamięci RAM. Na koniec ciekawostka... Forza Street nie jest w pełni nowym tytułem, gdyż jest to przerobiona wersja wydanego w ubiegłym roku Miami Street.

Źródło: Microsoft

Autor: Łukasz Morawski