Wiedźmin 3 nie będzie ostatnią odsłoną serii?

4

CD Projekt RED nie powiedziało ostatniego słowa.

Wczoraj pisałem o świetnej sprzedaży serii Wiedźmin oraz o wysokich wynikach finansowych grupy CD Projekt. To jednak nie koniec interesujących informacji z polskiego obozu. Ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się podczas konferencji, na której wystąpił prezes zarządu, Adam Kiciński. Na pytanie uczestnika spotkania odnośnie zakończenia serii o Geralcie z Rivii, otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

Wiedźmin został zaprojektowany jako trylogia. Trylogia nie może mieć czwartej części. Natomiast my bardzo lubimy ten świat, zainwestowaliśmy w niego piętnaście lat życia i bardzo dużo pieniędzy. […] My myślimy racjonalnie. Czasem mamy jakieś pomysły dziwne, ale zasadniczo myślimy racjonalnie. Mamy pełne prawa do gier, one są nasze. Włożyliśmy w promocję ogromne pieniądze, brand jest bardzo silny. Proszę samemu sobie odpowiedzieć.

Jak widać, CD Projekt RED nie rezygnuje z marki Wiedźmin, co akurat jest dobrą informacją dla miłośników tego uniwersum. Mimo wszystko, na zapowiedź kolejnej odsłony przyjdzie nam jeszcze poczekać dobre kilka lat, ponieważ studio obecnie jest zaangażowane w aż dwa projekty: Gwinta oraz Cyberpunk 2077. Jeśli jesteście zainteresowani innymi szczegółami dotyczącymi tych gier, to koniecznie obejrzyjcie poniższy zapis wczorajszej konferencji.

Źródło: CD Projekt

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja4 komentarze

  1. wiedzmin 3 fajny ale spóźniony o 4 lata… Otwarty świat powinien pojawić się juz w wiedzminie 2 . pierwsza jak i druga czesć polegały na wciskaniu 2 przycisków ataku i chodzenia do przodu i cała gre mozna było tym przejśc

    • To w takim razie większość gier nawet dziś jest zapóźniona o jakieś 6 lat. Nie sztuką jest walnąć wielką, otwartą piaskownicę metodą kopiuj-wklej. A tak wygląda większość sandboxów. Do dwójki w żadnym wypadku nie pasowałby orwarty świat, to była gra zupełnie innego typu. Bardziej gra akcji z bardzo konkretną i intensywną fabułą. Otwarty świat tylko by to rozmył. Co do ostatniego. Zmień poziom na wyższy niż easy.

  2. Hmmm wydaję mi się że jedynym dobrym posunięciem będzie Prequel pierwszej serii Wiedźmin. Bo tak to czwarta seria kontynuacji będzie już naciągana. Ale to tylko moje zdanie.

Zostaw komentarz