CD Projekt ujawnia wyniki sprzedażowe serii Wiedźmin

0

Jest lepiej niż dobrze.

CD Projekt zdradziło w dniu dzisiejszym statystyki dotyczące zarobków w 2016 roku oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy wszystkich trzech odsłon cyklu o Geralcie z Rivii. Jak łatwo się domyślić, największy wpływ na wysokie wyniki miała ostatnia część Wiedźmina, która cieszy się dużą popularnością zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Według informacji udostępnionych przez polską firmę wynika, że ta odnotowała w ubiegłym roku 584 mln złotych przychodów ze sprzedaży gier oraz 251 mln złotych zysku netto. Do sukcesu przyczynił się głównie Dziki Gon, którego skumulowane przychody ze sprzedaży z okresu osiemnastu miesięcy przekroczyły miliard złotych.

To jednak nie koniec świetnych wyników. Prezes Adam Kiciński zdradził ponadto, że cała wiedźmińska seria rozeszła się w 25 milionach egzemplarzy, licząc od premiery „jedynki” w 2007 roku, aż do końca 2016 roku. CD Projekt jest na bardzo dobrej pozycji, która może się jeszcze polepszyć dzięki mocno rozwijanemu Gwintowi.

Przy okazji sprawdźcie, jak w naszych oczach wypadł ostatni epizod serii wraz z dwoma rozszerzeniami:

Źródło: CD Projekt

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz