CD PROJEKT RED padł ofiarą szantażu

1

Ze studia wyciekły dokumenty dotyczące gry Cyberpunk 2077.

CD PROJEKT RED poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że niezidentyfikowana osoba lub grupa osób weszła w posiadanie plików studia, wśród których znajdowały się m.in. dokumenty dotyczące gry Cyberpunk 2077. Wraz z wiadomością Redzi otrzymali też żądanie okupu! Zespół zapowiedział, że nie ma zamiaru ulec. Więcej dowiecie się z listu otwartego do graczy:

Drodzy gracze,

Niezidentyfikowana osoba lub grupa osób skontaktowała się z nami i poinformowała, że weszła w posiadanie kilku wewnętrznych plików należących do studia CD PROJEKT RED. Wśród nich znajdują się stare dokumenty zawierające wczesne pomysły dotyczące pojedynczych elementów gry Cyberpunk 2077.

Wraz z tą informacją otrzymaliśmy żądanie okupu, którego oczywiście nie spełnimy. W związku z tym istnieje szansa, że prędzej czy później wspomniane pliki zostaną opublikowane. O całej sprawie zostaną powiadomione odpowiednie organy.

Treść dokumentów jest w przeważającej większości nieaktualna i nie prezentuje rozwiązań i pomysłów, które są obecnie realizowane podczas prac nad grą Cyberpunk 2077. W związku z tym sugerujemy unikanie wszelkich informacji, których źródłem nie jest studio CD PROJEKT RED, gdyż mogą być one mylące.

Możecie być pewni, że gdy nadejdzie odpowiedni moment, powiemy Wam więcej na temat gry Cyberpunk 2077 – oficjalnie.

Zespół CD PROJEKT RED

Zważywszy na fakt, że dokumenty zawierają nieaktualne informacje na temat gry Cyberpunk 2077, teoretycznie mogłyby wywołać małe zamieszanie i zaszkodzić nadchodzącej produkcji. Oby tak się nie stało. Stanowczo też potępiamy takie praktyki i mamy szczerą nadzieję, że szantażystów dosięgnie sprawiedliwość. CD PROJEKT RED, stoimy za wami murem!

Źródło: CD PROJEKT RED

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

  1. Jakie „Padł ofiarą”?
    Nie pozwolili zrobić z siebie ofiar. Nie pozwolili się zastraszyc. Obrażacie ich takim nagłówkiem.
    Retoryka jak w przypadku „ofiar hejtu” czy „ofiar ksenofobii”. Jak ktoś nie dał z siebie zrobić ofiary, jeśli się wybronił, nie odczuł szkody, to nie jest ofiarą. Tylko banda debil nieudolnie próbowała z nich zrobić ofiary.

Zostaw komentarz