Wiedźmin 3 w 4K HDR na Xbox One X

0

Gra otrzymała dwa tryby rozgrywki. Sprawdź jakie!

W październiku Wiedźmin otrzymał specjalną aktualizację dla PlayStation 4 Pro, dzięki której gracze w końcu mogli cieszyć się rozdzielczością 4K. Teraz dostała ją wersja gry dla konsoli Xbox One X. Aktualizacja wprowadza możliwość rozgrywki w jednym z dwóch trybów graficznych: 4K lub Wydajność. Oba tryby obsługują HDR. Do tej pory na konsoli PlayStation 4 Pro tryb HDR nie był dostępny, ale Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzyma stosowną aktualizację już wkrótce.

W trybie 4K obraz jest wyświetlany w rozdzielczości 4K i maksymalnie 30 klatkach na sekundę, a na ekranie, który nie wspiera rozdzielczości 4K, grafika ulepszona jest poprzez skalowanie do natywnego rozmiaru ekrany, czyli. tzw. supersampling. W Trybie Wydajności rozdzielczość obrazku skalowana jest dynamicznie – od 1080p do 4K – aby możliwa była rozgrywka w 60 kl./s.
Lista zmian dla konsoli Xbox One X:
  • 2 nowe tryby graficzne: Tryb 4K i Tryb Wydajności;
  • obsługa rozdzielczości 4K;
  • obsługa HDR;
  • wyższej jakości cienie, filtrowanie tekstur i efekty cieniowania (ambient occlusion);
  • tekstury wyższej rozdzielczości ;
  • dynamiczne skalowanie rozdzielczości (od 1080p do 4K).

Źródło: CD Projekt RED

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz