PUBG zawita na platformy mobilne

0

Battle Royale na smartfonach i tabletach?

Chiński wydawca PlayerUnknown’s Battlegrounds, którym jest Tencent, ogłosił, że przy współudziale twórców gry – studia Bluehole Inc. – stworzy wersję na platformy mobilne. Kiedy dokładnie popularne Battle Royale zawita na smartfony i tablety? Tego na razie nie wiemy, ale być może nastąpi to wcześniej niż się spodziewamy, gdyż produkcja wersji na urządzenia przenośne znajduje się w toku.

Niestety, Tencent wspomina tylko i wyłącznie o rynku chińskim. Nic dziwnego, w końcu ponad 40% graczy pochodzi z Państwa Środka. Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i czy w ogóle mobilna wersja gry zostanie udostępniona w innych krajach. Zważywszy jednak na ogromną popularność, nie można wykluczyć takiego scenariusza. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze materiały wideo z mobilki!

Przy okazji przypominamy, że już 12. grudnia w PlayerUnknown’s Battlegrounds zagrają również posiadacze konsoli Xbox One w ramach programu Xbox One Preview. Pod koniec przyszłego miesiąca popularna produkcja wyjdzie też z fazy wczesnego dostępu platformy Steam. Jeżeli jeszcze nie graliście w PUBG, zachęcamy was do lektury naszego artykułu poświęconego tajemnicy sukcesu gry.

Źródło: Tencent

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz