Powstaje gra planszowa Fallout

0

Wojna… wojna nigdy się nie zmienia.

Studio Fantasy Flight Games zapowiedziało grę planszową Fallout, która – jak łatwo się domyślić – bazuje na popularnej serii gier wideo. Produkcja przeznaczona będzie dla 1-4 graczy i pozwoli na wzięcie udziału w przygodzie inspirowanej trzecią i czwartą odsłoną cyklu. Tylko i wyłącznie od woli gracza zleżało będzie to czy zdecyduje się przemierzać post-apokaliptyczny świat samotnie czy w towarzystwie innych.

Wielbicieli serii na pewno ucieszy wiadomość, że w pudełku z grą znajdą figurki z bohaterami, będą to nie tylko mieszkańcy Krypt i Wyrzutki, ale także Ghoule, Supermutanci i członkowie Bractwa Stali. Co więcej, zespół Fantasy Flight Games postanowił zaadaptować na potrzeby planszówki system rozwoju postaci S.P.E.C.I.A.L. Fallout „bez prądu” zaoferuje cztery scenariusze, w trakcie których gracze sam zadecyduje o tym, jaką drogą podążą – czy będą realizowali wątek główny, czy skupią się na aktywnościach pobocznych – będą też mogli dołączyć do różnych frakcji. Brzmi ciekawie, prawda?

Szczegółowe informacje na temat planszówki Fallout znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej.

Źródło: Fantasy Flight Games

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz