Koniec Project Spark

0

Microsoft kasuje kolejne gry.

Niedawno świat obiegła wieść, że Microsoft wyrzucił do kosza Fable Legends i zamknął studio Lionhead. Teraz los ten podzielił Project Spark, dedykowane Windowsowi oraz konsoli Xbox One narzędzie służące do tworzenia gier. Twórcy tłumaczą, że powodem tej trudnej decyzji są kolejne projekty, do których oddelegowani zostali poszczególni członkowie zespołu.

Kiedy poprzedniej jesieni ‚Project Spark’ przestał być aktywnie rozwijany, wiele osób z naszego zespołu zostało przeniesionych do pracy przy innych projektach Microsoft Studios. Chociaż nie było żadnych zwolnień w Microsofcie, nie było również możliwe kontynuowanie zza kulis pracy związanej z prowadzeniem ‚Project Spark’ i wypuszczanie kolejnych aktualizacji i poprawek, dlatego też podjęliśmy tę trudną decyzję – pisze Thomas Gratz z Team Dakota.

W piątek Project Spark został usunięty z wirtualnych sklepów Xbox Marketplace i Windows Store. Z kolei 12 sierpnia bieżącego roku zablokowany zostanie dostęp do usług sieciowych. W praktyce oznacza to, że nie będzie możliwe ściąganie treści zamieszczonych na serwerach przez innych graczy, jak również wgrywanie na nie własnych kreacji.

Każdy, kto kupił „Project Spark Starter Kit” po 5 października 2015 i przed 13 maja 2016 otrzyma rekompensatę. Pieniądze będzie można przeznaczyć na dowolny zakup w sklepach Xbox Marketplace i Windows Store. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Źródło: Team Dakota


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz