Fable Legends w koszu

0

Lionhead Studios idzie do kasacji.

Niespodziewanie Microsoft ogłosił, że przerywa prace nad Fable Legends i zamyka Lionhead Studios. Firma chce skupić się na rozwijaniu marek, które cieszą się największą popularnością wśród fanów i są przez nich najbardziej pożądane. Fable najwyraźniej już nie należy do tego grona.

To nie były łatwe decyzje, a ich podjęcie nie przyszło nam lekko, nie odzwierciedlają one również naszego zdania na temat zespołów [zamknięto także studio Press Play] – mamy szczęście, że posiadamy talent, kreatywność i oddanie ludzi z tych ekip. W ciągu ostatniej dekady Lionhead Studios oczarowało miliony fanów serią Fable – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Przypominamy, że trwają obecnie testy beta Fable Legends. Co ciekawe, nie zostaną one przerwane. Studio Lionhead ogłosiło na oficjalnym forum gry, że potrwają do 13 kwietnia. Microsoft zapowiedział, że pomoże członkom zespołu, w znalezieniu nowej pracy.

Źródło: Microsoft


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz