Zapowiedziano Homeworld: Deserts of Kharak

0

Blackbird Interactive ogłosiło, że już niedługo do sprzedaży trafi prequel serii.

Studio rozpoczęło pracę nad grą w 2013 roku, jednakże pierwotnie produkcja miała funkcjonować pod tytułem Hardware: Shipbreakers. Po pewnym czasie o projekcie zrobiło się cicho, producent nie zdradzał żadnych informacji świadczących o jakichkolwiek postępach. Tymczasem okazuje się, że Blackbird Interactive powróciło do produkcji i zmieniło tytuł na Homeworld : Deserts of Kharak.

W grze wcielimy się w postać Rachel S’Jet oraz przejmiemy kontrolę nad potężnymi flotami naziemnymi oraz powietrznymi. Fabuła osadzona zostanie przed wydarzeniami znanymi z pierwszego Homeworlda. Modyfikacji doczeka się również rozgrywka, która znacząco odbiega od tego, co mogliśmy zobaczyć przy okazji poprzednich odsłon.

Homeworld: Desert of Kharak dostępny będzie wyłącznie na komputerach osobistych. Oficjalna premiera gry odbędzie się już 20 stycznia przyszłego roku. Steam umożliwia składanie zamówień przedpremierowych w cenie 46 euro.

Źródło: Polygon

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz