Windows 8 bez aktualizacji

0

Microsoft od dzisiaj nie będzie udostępniał nowych aktualizacji dla Windowsa 8.

Gigant z Redmond zazwyczaj bardzo długo wspierał swoje systemy operacyjne. Tymczasem „ósemka” zadebiutowała na rynku jedynie trzy lata temu. Brak wsparcia dla tego Windowsa oznacza potencjalnie większe zagrożenie ze strony hakerów.

Przyczyną zrezygnowania ze wsparcia „ósemki” jest umowa związana z Service Packiem. Wynika z niej, że Microsoft zaprzestaje wydawania aktualizacji po dwóch latach od udostępnienia ostatniej wersji pakietu. Jako, że w tym przypadku, Service Packiem był Windows 8.1, sytuacja wydaje się być oczywista.

Osoby posiadające Windowsa 8 powinny zatem zastanowić się nad przejściem na inny OS. Do wyboru są trzy możliwości i tylko od użytkowników zależy, która z nich będzie im bardziej odpowiadać. Pierwsza opcja sugeruje zaktualizowanie systemu do wersji 8.1, która będzie wspierana do 2023 roku. Drugim rozwiązaniem jest oczywiście przejście na Windowsa 10, na co z pewnością liczy Microsoft. Można również powrócić do Windowsa 7. System ten ma otrzymywać aktualizacje aż do roku 2020.

Źródło: IGN

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz