TEST: Niszczarka Bonsaii 3S16

1

Idealna dla małego biura.

Testów sprzętu biurowego ciąg dalszy. Niedawno ocenialiśmy przenośny skaner iScan Air, teraz przyszedł czas na niszczarkę Bonsaii 3S16. Każdy, kto na co dzień korzysta w pracy z podobnych urządzeń, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że niszczarka niszczarce nierówna. Czy Bonsaii 3S16 sprawdzi się w biurze? Postanowiliśmy przekonać się na własnej skórze.

WYGLĄD I WYKONANIE

Model Bonsaii 3S16 ma wymiary 345×240×510 cm i waży 10 kg. Obudowa niszczarki w całości wykonana jest z plastiku. Ma kształt prostopadłościanu, którego krawędzie zostały zaokrąglone, dzięki czemu urządzenie wygląda stylowo i nowocześnie. Na górnej podstawie znajdują się dwie szczeliny – na papier i karty kredytowe oraz dyski optyczne CD i DVD.

Obsługa niszczarki jest łatwa i intuicyjna
Obsługa niszczarki jest łatwa i intuicyjna

Poniżej mamy panel dotykowy z przyciskami zwracania papieru, trybu oczekiwania i ręcznego niszczenia, który używany jest, kiedy kartka okaże się zbyt cienka lub za bardzo prześwitująca dla czujników. Pod nimi znajdują się dwie lampki. Pierwsza ostrzega o zbyt dużej ilości papieru, z kolei druga o przegrzaniu. Z przodu umieszczono przeźroczysty pojemnik na papier i dyski optyczne.

Niestety, pojemność pozostawia wiele do życzenia
Pojemnik na papier zapełnia się w błyskawicznym tempie

Ściany boczne wyprofilowane są w taki sposób, aby można było łatwiej chwycić urządzenie i przenieść je z jednego miejsca w drugie. Pomocą służą również cztery kółka, które poruszają się w dwóch kierunkach – w lewo i prawo. Dzięki relatywnie niewielkim rozmiarom i wadze przemieszczanie sprzętu nie nastręcza najmniejszych trudności.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Model Bonsaii 3S6 charakteryzuje się 4. poziomem bezpieczeństwa (zgodnie z normą DIN 66399-2). Oznacza to, że paski papieru powstające w trakcie niszczenia (do 12 kartek) mają szerokość rzędu 4 mm. Maksymalny format to A4 (80g/m²). Pojemnik na papier ma 16 l pojemności, z kolei pojemnik na dyski optyczne 1.4 l. Głośność urządzenia to zaledwie 58db. Czas pracy ciągłej wynosi 60 minut. Ponadto, niszczarka wyposażona jest w system chłodzenia i systemy ochrony przed przegrzaniem oraz przepełnieniem.

WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA

Niszczarka Bonsaii 3S16 jest szybka, stosunkowo cicha i bez problemu radzi sobie nawet z 14 kartkami papieru jednocześnie. Także spinacze i zszywki nie sprawiają jej problemu. Największą wadą urządzenia, jest jedna z jego największych zalet – kompaktowość. W specyfikacji technicznej producent zapewnia o godzinnym czasie ciągłej pracy, trudno jednak sprawdzić, czy to prawda, ponieważ pojemnik na papier zapełnia się już po kilkunastu minutach, a w czasie jego opróżniania niszczarka automatycznie się chłodzi.

Oprócz automatycznego systemu ochrony, przed przepełnieniem chroni również przeźroczysta plastikowa szybka na pojemniku na papier, która pozwala nam kontrolować poziom zapełnienia urządzenia. Przyczepić można się do kółek, które kręcą się jedynie w dwóch kierunkach, ale niewielka waga i profilowane ściany boczne pozwalają na łatwe obrócenie niszczarki.

PODSUMOWUJĄC

Model Bonsaii 3S16 to doskonałe rozwiązanie dla małego biura, w którym ilość niszczonych dokumentów jest relatywnie niska. Sprzęt radzi sobie z dużą liczbą kartek, niestraszne są mu też spinacze i zszywki. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze, niszczarkę można bez trudu przenosić z jednego miejsca w drugie. Argumentem, który dodatkowo przemawia za zakupem urządzenia, jest też stosunkowo, jak na tę klasę sprzętu, niska cena – Bonsaii 3S16 kosztuje nieco ponad 1000 złotych. Największą wadą jest niezadowalająca pojemność.


Werdykt

 • Wygląd
  10
 • Wykonanie
  9.5
 • Funkcjonalność
  8
 • Pojemność
  6
 • Cena
  9
Podsumowanie

Niszczarka Bonsaii 3S16 doskonale sprawdzi się w małym biurze. Szybka i cicha radzi sobie nawet z kilkunastoma kartkami, jak również spinaczami i zszywkami. Niestety, pojemność pozostawia sporo do życzenia. Sporym atutem jest atrakcyjna cena.

85%
85
Bardzo dobra
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

 1. Marcin Zieliński Centrum Niszczarek

  Drogi Panie pomijając Pana „poprawną polszczyznę” w przypadku składania zdań, Pana recenzja niszczarki jest beznadziejna i świadczy tylko o najniższym stopniu znajomości tematu niszczarek. Model Bonsaii 3S16 jest mały z natury i nie jest to jego wadą, jeśli Klient życzy sobie większy model ma do wyboru przecież 3S23 i 3S30. Poza tym nie jest wadą szybkie przepełnianie się kosza bo jest to tyko wynik małej pojemności – ten model nie służy do niszczenia kilku segregatorów na raz, tylko do doraźnego użytku w małym biurze lub w domu. Model 3S16 jest po prostu przeznaczony dla osób poszukujących małego urządzenia stąd jest kompaktowy. Maksymalnym formatem w tym modelu jest A4 ale maksymalną gramaturą papieru nie jest 80g bo możemy włożyć kilka kartek 80 gramowego papieru, a także grubszy papier w odpowiednio mniejszej ilości. Wprowadza Pan poza tym w błąd użytkowników ponieważ 3S16 niszczy maksymalnie 12 kartek 80 gramowego papieru, a nie 14 jak to Pan napisał w podsumowaniu. Chciałem także zaznaczyć, że modele tak małe – ok 15-20 litrów ze stopniem DIN 3 (32757) niszczą zaledwie 5-8 kartek, a 3S16 niszczy AŻ 12 kartek, więc warto by było to podkreślić w recenzji. Model parametrycznie ma możliwość godzinnej pracy bez przegrzewania, więc skoro Pan nie potrafił tego sprawdzić (potwierdzić restrykcyjnych testów producenckich) to lepiej nie pisać tutaj o swoich własnych wątpliwościach – 60 min pracy ciągłej jest i kropka. PS Modele Bonsaii z linii S są tak ładne i nowoczesne, że mógłby się Pan wysilić i zrobić jakieś bardziej sensowne zdjęcia by to pokazać – to niewątpliwie dodatkowy atut tych urządzeń.

Zostaw komentarz