Telltale Games opowiada swoją ostatnią historię

0

Po czwartym sezonie The Walking Dead światła zostaną zgaszone.

AKTUALIZACJA:

Okazuje się jednak, że ostatni sezon The Walking Dead nie zostanie dokończony. Projektem, nad którym pracować będzie 25-osobowy zespół, jest Minecraft: Story Mode, czyli ostatnie zobowiązanie studia, będące efektem współpracy nawiązanej z platformą Netflix. Na ten moment nie wiadomo czy osoby, które zdecydowały się na zakup TWD otrzymają jakąkolwiek rekompensatę.

NEWS:

Jeszcze nie tak dawno, w sieci pisano o przyszłości Telltale Games. Zapowiedziany został nawet nowy rozdział amerykańskiego studia, w którym główną rolę miał odgrywać zupełnie nowy silnik. Nawiązana została nawet współpraca z Netfliksem… Teraz jednak pojawiły się nowe okoliczności, które nie tyle stawiają przyszłość firmy pod znakiem zapytania, co zwiastują jej upadek.

Finałowy sezon The Walking Dead będzie więc ostatnią grą studia. Już teraz liczba zatrudnionych została ograniczona w ekstremalnej skali – z 250 osób, ostał się zespół 25 pracowników. Prawdopodobnie nie doszłoby nawet do takich ograniczeń, gdyby nie fakt, że twórcom zależy na dokończeniu ostatniego dzieła. Okazuje się, że Telltale Games dosięgły ogromne problemy finansowe, wynikające ze sprzedaży ich produkcji na zbyt niskim poziomie i powstałych w ich wyniku pożarów nie udało się ugasić na czas.

Artur w swoim tekście z lipca, traktującym o historii Telltale, wspominał o problemach, które trawiły studio od jakiegoś czasu. Podejrzewam jednak, że nikt nie spodziewał się, że sprawy przyjmą taki obrót, w tak szybkim tempie. I jest to niewątpliwie jedna ze smutniejszych wieści w ostatnim czasie. Tym bardziej, jeżeli uświadomimy sobie jak wspaniałe historie potrafili opowiadać amerykanie. Miejmy nadzieję, że cały zespół znajdzie swoją przystań w innych studiach.

Źródło: VG24/7


Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz