Tak wygląda nowa konsola Atari – Ataribox

0

Zagramy na niej nie tylko w stare, ale i nowe hity.

W trakcie tegorocznych targów E3 Atari zasugerowało dość wyraźnie, że ma zamiar powrócić na rynek konsol. Krótka zajawka nie zdradziła zbyt wiele na temat urządzenia, ale dzięki zdjęciom, które zostały właśnie ujawnione przez producenta, wiemy w końcu, jak dokładnie będzie wyglądało. Nowa konsola jest wyraźnie inspirowana modelem Atari 2600 z 1977 roku, na co wskazują drewniany panel przedni oraz podniesiona górna płyta obudowy z charakterystycznymi żeberkami.

Naszym celem jest stworzenie czegoś zupełnie nowego, wiernego naszemu dziedzictwu, jak również atrakcyjnego dla starych i nowych fanów Atari. (…) Wiemy, że jesteście głodni szczegółów na temat specyfikacji, gier, cen i daty premiery. Nie droczymy się z wami celowo. Chcemy to zrobić dobrze, dlatego zdecydowaliśmy się na dzielenie informacjami krok po kroku, wsłuchując się uważnie w uwagi społeczności Atari – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Na chwilę obecną dokładna specyfikacja techniczna Atariboksa nie jest znana, ale zdjęcia pokazują, że urządzenie zostanie wyposażone m.in. w czytnik kart SD, port HDMI i cztery porty USB. Na półki sklepowe trafią dwa warianty konsoli: czarno-brązowy z drewnianym panelem przednim oraz czarno-czerwony ze szklanym panelem przednim. Ataribox pozwoli na zabawę zarówno przy starych, jak i nowych grach.

Źródło: The Verge

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz