System PEGI otrzymuje nowe oznaczenie

0

Tym razem będzie to informacja dla portfeli.

Oznaczenia PEGI są już zapewne znane graczom. Tym, którzy jednak jeszcze nie wiedzą – śpieszę z wytłumaczeniem. Jest to system oznaczeń, między innymi na pudełkach gier, informujący o tym jakiej zawartości można mniej więcej spodziewać się w danej produkcji. Można więc w bardzo szybki sposób ustalić, do jakiej grupy wiekowej trafić powinien dany tytuł oraz czy występuje w nim przemoc, tematyka używek albo niecenzuralne słownictwo. Warto więc poinformować, że od teraz można się spodziewać nowego oznaczenia.

Świeża „ikonka” od Pan European Games Information znajdzie się teraz na opakowaniach gier, które zawierają mikropłatności. Jej pojawienie nie powinno nikogo dziwić – nie raz i nie dwa można było znaleźć w sieci wieści o dzieciach, które bez wiedzy rodziców, przepuszczali ich pieniądze na chociażby wirtualne waluty. Na podstawie badań firmy Ipsos, przeprowadzonych w maju tego roku, aż 40% rodziców przyznało, iż ich pociechy wydają prawdziwą walutę na zawartość w grach, a 2% nie ma w ogóle świadomości występowania tego procederu. Zdecydowanie się na umieszczanie odpowiedniej informacji przy produkcjach proponujących mikrotransakcje, wydaje się być więc zdecydowanie na miejscu.

Docenią to z pewnością również starsi gracze, którzy mogą przecież nie mieć świadomości występowania tego typu elementu w danej grze. Tym bardziej, że tego typu zabiegi zaczynają być już na porządku dziennym. Wprowadzanie tego projektu w życie już trwa, bo odpowiednie grafiki zobaczyć już można w sklepach z wirtualną zawartością, a teraz dojdą jeszcze do tego oznaczenia na fizycznych kopiach.

Źródło: Informacja Prasowa


Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz