Data publikacji:

Na czym zagrać w Star Wars Jedi: Ocalały? Polecany sprzęt

Od 28 kwietnia 2023 roku miłośnicy Gwiezdnych wojen mogą grać w kolejną ciekawą produkcję osadzoną w uniwersum wykreowanym przez George’a Lucasa. Jeżeli również chcielibyście zapoznać się z kolejnymi przygodami Cala Kestisa, to najpierw upewnijcie się, czy w ogóle wasz sprzęt będzie w stanie udźwignąć ten tytuł. A jeśli nie, to z tekstu dowiecie się, jakie powinniście wymienić podzespoły w swoim PC lub jaki kupić laptop do Star Wars Jedi: Ocalały.
star wars jedi ocalały jaki komputer

Jakie są wymagania sprzętowe Star Wars Jedi: Ocalały na PC?

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i7-7700 lub Ryzen 5 1400
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1070 lub AMD Radeon RX 580
  • Pamięć graficzna: 8 GB VRAM
  • DirectX: wersja 12
  • Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i5-11600K lub Ryzen 5 5600X
  • Pamięć RAM: 16 GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2070 lub AMD Radeon RX 6700 XT
  • Pamięć graficzna: 8 GB VRAM
  • DirectX: wersja 12
  • Star Wars Jedi: Ocalały – jaki komputer będzie odpowiedni do gry?

    Zawsze najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy wasz komputer będzie w stanie udźwignąć jakiś tytuł, jest sprawdzenie jego wymagań sprzętowych – w przypadku Star Wars Jedi: Ocalały dokładne informacje znajdziecie powyżej. Jak widać, wymagania najnowszej produkcji studia Respawn Entertainment nie są szczególnie wysokie – GeForce RTX 2070 jest już kartą graficzną starszej generacji (obecnie Nvidia promuje modele z serii 40), więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że macie ją już umieszczoną w swoim PC. Z kolei 16 GB pamięci RAM to standard od przynajmniej kilku lat w gamingowych komputerach.
    Warto natomiast dodać, że do poprawnego działania gry na pececie potrzebne jest posiadanie systemu operacyjnego Windows 10 lub 11 (wersja 64-bitowa). Największym problemem Star Wars Jedi: Ocalały jest jego waga – produkcja potrzebuje aż 155 GB wolnej przestrzeni dyskowej. Gra jest tak duża, że nie zmieściła się na płycie, dlatego posiadacze wersji fizycznej i tak są zmuszeni do pobrania dodatkowych plików, żeby w ogóle móc odpalić ten tytuł na swoim komputerze.

    Czy Star Wars Jedi: Ocalały jest dostępny na konsolach?

    Jeśli nie chcecie bawić się w ulepszanie swojego komputera i wolicie granie na konsoli podłączonej do dużego telewizora, to mam dla was dobrą wiadomość. Gra Star Wars Jedi: Ocalały dostępna jest też na platformach nowej generacji, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Oprócz tego dzieło Respawn Entertainment można również ogrywać na przenośnej konsoli Steam Deck– 25 kwietnia na oficjalnej stronie Valve pojawiła się informacja o specjalnej aktualizacji sterowników graficznych urządzenia przygotowanych z myślą o tej produkcji.

    Polecane laptopy gamingowe do Star Wars Jedi: Ocalały

    ASUS ROG Strix G15

    Cena modelu ROG Strix G15 na pierwszy rzut oka może zaprzeć dech w piersi, ale wystarczy spojrzeć na podzespoły tego laptopa, a wtedy wszystko stanie się jasne. Firma ASUS przygotowała prawdziwego przenośnego potwora, na którym nie tylko bez problemu zagracie w Star Wars Jedi: Ocalały, ale także wszystkie najnowsze produkcje z segmentu AAA – i to przez kilka najbliższych lat, bez martwienia się o spadki FPS-ów. Urządzenie posiada bowiem świetną kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3070 Ti, równie mocny procesor AMD Ryzen 7 6800H, 16 GB pamięci RAM oraz bardzo duży dysk SSD o pojemności 1 TB.

    Acer Nitro 5

    Kolejny laptop w tym zestawieniu jest sporo tańszy, a przy tym i tak oferuje podzespoły, które wykraczają poza rekomendowane wymagania sprzętowe Star Wars Jedi: Survivor. Producent umieścił pod obudową porządną kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3060 oraz sześciordzeniowy procesor Intel Core i5-11400H o taktowaniu 2.70–4.50 GHz. Urządzenie bazowo posiada kość RAM o pojemności 16 GB, ale można ją powiększyć maksymalnie do 32 GB. Firma Acer zaoferowała też mniejszy dysk 512 GB, który jednak w zupełności wystarczy do zainstalowania gry studia Remedy Entertainment.

    MSI GF63 Thin

    MSI od lat produkuje bardzo dobry sprzęt gamingowy i nie inaczej jest w przypadku laptopa GF63 Thin. Komputer dostępny jest w sprzedaży w kilku wariantach – możecie wybrać wersję 8 GB, 16 GB lub 32 GB pamięci RAM. Producent przygotował też modele z dyskiem półprzewodnikowym o pojemności 512 GB lub 1 TB. Bez względu na to, na jaki wariant się zdecydujecie, w każdym znajdziecie kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3050 4 GB oraz sześciordzeniowy procesor Intel Core i5-11400H. Maksymalna rozdzielczość ekranu to 1920 × 1080 pikseli.

    Lenovo Legion 5

    Urządzenie Lenovo Legion 5 to niemalże lustrzane odbicie laptopa MSI GF63 Thin. Oba sprzęty otrzymały wydajną kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3050 oraz sześciordzeniowy procesor Intel Core i5-11400H. Przenośny komputer Lenovo posiada jednak trochę lepszy wyświetlacz (też Full HD) o częstotliwości odświeżania na poziomie 165 Hz – w MSI zamontowany jest ekran 144 Hz. Legion 5 może pochwalić się też bardzo fajnym gamingowym designem, pozbawionym tandetnych ozdobników, jakie często towarzyszą tańszym sprzętom dla graczy.

    ASUS TUF Gaming A15

    Na koniec zostawiłem jeszcze jeden laptop gamingowy ASUS-a, który bez żadnych problemów udźwignie grę Star Wars Jedi: Ocalały – a jeżeli pojawią się jakieś problemy techniczne, to mogą wynikać one wyłącznie z potencjalnie złej optymalizacji gry. TUF Gaming A15 posiada kartę graficzną Nvidia GeForce RTX 3060 6 GB, 16 GB pamięci RAM (DDR4, 3.2 GHz) oraz świetny ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen 7 5800H. Producent zdecydował się na matowy ekran LED o częstotliwości odświeżania 144 Hz.
    Zdjęcie: Materiały prasowe Respawn Entertainment
    Łukasz Morawski
    Łukasz Morawski

    Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego, co związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Od najmłodszych lat gra w gry, ogląda filmy i seriale, czyta książki oraz komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.