Scenarzysta Half-Life opuścił Valve

0

Marc Laidlaw był częścią zespołu przez 18 lat.

W wiadomości wysłanej fanowi Marc Laidlaw wyjawił, że niedawno opuścił szeregi Valve Software. Pisarz był członkiem zespołu przez 18 lat, gdzie pracował przy oryginalnym Half-Life i Half-Life 2. Zajmował się nie tylko scenariuszem, ale również projektowaniem poziomów.

Powodów jest wiele, ale większość ma charakter personalny. Najbardziej oczywisty to ten, że jestem stary, a przynajmniej starszawy – tłumaczy Laidlaw.

Co to oznacza dla Half-Life? Laidlaw mówi, że marka należy do Valve Software i istniała przed tym jak rozpoczął pracę w studiu. Nie wie w jakim kierunku firma zdecyduje się ją rozwinąć. Czym zajmie się teraz scenarzysta kultowej serii? Powróci do korzeni.

Prawie na pewno wrócę do pisania moich własnych historii; to moje ustawienie fabryczne – dodaje.

Ostatnią odsłoną popularnej serii było Half-Life 2: Epizod drugi z 2007 roku, przy którym Marc Laidlaw również pełnił funkcję głównego scenarzysty. Plotki na temat trzeciej części co rusz pojawiają się w internecie, ale nic nie wskazuje na to, aby gra miała powstać w najbliższym czasie.

Źródło: Reddit

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz