Wracamy do szkoły. Recenzja pierwszego epizodu Life is Strange: Before the Storm

0

Przyglądamy się pierwszemu epizodowi prequela.

Life is Strange: Before the Storm to prequel ciepło przyjętej przez branżę epizodycznej przygodówki Life is Strange z 2015 roku. Twórcy oryginału w pocie czoła pracują nad kontynuacją i Vampyrem, dlatego za Before the Storm odpowiada nie francuskie studio Dontnod, ale Idol Minds, które od 2017 roku znane jest pod nazwą Deck Nine. Czy Amerykanie sprostali zadaniu i prequel jest godny oryginału? Przyglądamy się pierwszemu odcinkowi pod tytułem „Awake” i próbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

Osią fabuły Life is Strange: Before the Storm są losy Chloe Price i Rachel Amber, wokół zniknięcia której toczyła się częściowo akcja oryginału. Prequel kładzie nacisk na relacje, jakie połączyły obie nastolatki. Rozgrywka ponownie polega na eksploracji otoczenia, rozmowach z napotkanymi osobami i podejmowaniu trudnych wyborów. W przeciwieństwie do Max, Chloe nie posiada żadnych nadnaturalnych zdolności, dlatego nasze decyzje są ostateczne. Największą nowością względem oryginału są potyczki słowne, w których Chloe musi wybrać linie dialogowe, dzięki którym przegada rozmówcę.

Potyczki słowne urozmaicają dialogi

Before the Storm zasadniczo nie różni się od oryginalnego Life is Strange. To nadal gra o przyjaźni, problemach dorastania i życiu na prowincji. Pastelowe kolory przykuwają uwagę, ale warstwa wizualna nie domaga pod względem liczby detali. Tak jak w przypadku poprzedniczki, ścieżka dźwiękowa doskonale podkreśla atmosferę gry. Pierwszy epizod rozkręca się powoli, ale jego mocna końcówka zachęca do dalszej gry, zwłaszcza jeżeli znacie oryginał i szczególnie związaliście się z postacią Chloe Price. Z wystawieniem ostatecznej oceny wstrzymam się jednak do premiery ostatniego odcinka.

Grę do testów dostarczyła firma Cenega, za co serdecznie dziękujemy!

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz