Ratchet & Clank – przegląd serii

0

Zabawna i wzruszająca historia dwójki prawdziwych przyjaciół.

  NASTĘPNA 

Za kilka dni polscy gracze będą mogli po raz kolejny przeżywać przygody sympatycznych bohaterów, tym razem już na PlayStation 4. Najnowsza odsłona serii ma być remakiem pierwszej odsłony, maksymalnie dopakowanym nową zawartością oraz z pięknie wyglądającą oprawą wizualną. Zanim jednak ponownie powrócimy do podbijania kolejnych planet, warto przypomnieć od czego zaczęła się cała zabawa. Przed Wami przegląd serii Ratchet & Clank.

SKROMNE POCZĄTKI

Pierwsza część cyklu zadebiutowała w 2002 roku na konsoli PlayStation 2. W dniu premiery produkcja zachwycała grafiką oraz płynną rozgrywką. Ratchet & Clank miało bardzo dużo etapów platformowych, a korzystanie z broni było jeszcze wtedy mocno ograniczone. To także w „jedynce” dodano konieczność zbierania śrubek, które w ciągu całej serii pełnią funkcję waluty. Dzięki nim możemy zdobywać nowy arsenał oraz najróżniejsze gadżety potrzebne do ukończenia poszczególnych poziomów.

Ratchet_1_Ekspert Ceneo

W pierwszej części poznajemy tytułowych bohaterów, czyli przedstawiciela rasy Lombax – Ratcheta (z zawodu mechanik) oraz małego, bardzo inteligentnego robota Clanka. Przypadkowa znajomość szybko przeradza się w przyjaźń i współpracę na polu zawodowym. Otóż, bohaterowie dołączają do drużyny lokalnego pseudoherosa Kapitana Qwarka, a następnie wyruszają w pełną niebezpieczeństw wyprawę, w celu dorwania niejakiego Prezesa Dreka, zagrażającego galaktyce Solana. Choć historia miewa poważniejsze momenty, to jednak utrzymana jest w komediowym tonie. Dzięki temu produkcję docenią zarówno młodsi gracze, jak i ci znacznie starsi.

  NASTĘPNA 

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz