Przygodówka Cyanide & Happiness Adventure Game sfinansowana na Kickstarterze

0

Są tu jacyś fani?

Kilka dni temu na Kickstarterze ruszyła zbiórka pieniędzy na grę Cyanide & Happiness Adventure Game, opartą na popularnym komiksem internetowym przygodówkę 2D z gatunku point and click inspirowaną klasykami gatunku, takimi jak The Secret of Monkey Island oraz Grim Fandango. Jako że komiks cieszy się wielką popularnością, nie dziwi wcale, że pieniądze udało się zebrać w mgnieniu oka.

Bohaterem Cyanide & Happiness Adventure Game będzie Cooper „Coop” McCarthy, który zrobi wszystko, co w jego mocy, aby dotrwać do końca szkoły i nie wikłać się w apokalipsę. Niestety, czeka go bardzo ciężki rok. Na swojej drodze Coop napotka oczywiście całą plejadę znanych z komiksu postaci. Całość okraszona zostanie charakterystycznym humorem i grafiką, która przypominała będzie filmy animowane C&H.

Na razie w planach twórców jest wyłącznie wersja PC, ale jest szansa na to, że gra trafi też na inne platformy sprzętowe. Wszystko będzie zależało oczywiście od wysokości pozyskanych środków. Na sfinansowanie produkcji Cyanide & Happiness potrzebowało 300 tysięcy dolarów. Zdobycie większej ilości pieniędzy pozwoli m.in. na wydłużenie fabuły i dodanie kilku zadań pobocznych. Sama gra została wyceniona na 25 dolarów. Do końca zbiórki pozostały 24 dni. Trzymamy kciuki!

Źródło: Kickstarter

 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz