Premiera siódmej generacji procesorów AMD APU

0

Z procesorów korzystać będzie Acer, Asus, Dell, HP i Lenovo.

Podczas targów Coputex, firma AMD zaprezentowała nowe mobilne procesory serii A dedykowane notebookom. Przedstawione modele mają zapewnić wysoką wydajność w pracy i rozrywki oraz pozwolić na granie w bardziej wymagające produkcje.

Siódma generacja procesorów AMD Serii A w pełni współpracuje z najnowszych systemem operacyjnym Microsoftu i jest zgodna ze wszystkimi funkcjami zbliżającej się aktualizacji Microsoft Windows 10 Anniversary Update. Procesory będą obsługiwać DirectX 12, a także wykorzystywać możliwości AMD FreeSync oraz AMD Dual Graphics.

AMD wraz z modelami A9, A6 i E2 wprowadzi wydajne rdzenie „Exavator” i zaawansowaną obróbkę wideo. Pozwoli to na wykonywanie bardziej skomplikowanych zadań oraz dzięki temu osiągniemy lepszą jakość wideo. Wykorzystanie „Exavatora” zwiększy wydajność procesora o 50% względem poprzedniej generacji. Więcej informacji o procesorach siódmej generacji znajdziecie na oficjalnej stronie AMD.

Źródło: Informacja prasowa

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz