Ojciec gry Stardew Valley pracuje nad nową produkcją?

0

Twórca rewelacyjnej produkcji o zarządzaniu farmą planuje rozwinąć skrzydła.

Stardew Valley to niepozorna gra, która na pierwszy rzut oka wydaje się być typowym symulatorem farmera, tyle, że z pixel-artową oprawą wizualną. Są to oczywiście tylko pozory, ponieważ produkcja jest niezwykle wciągającym sandboksem wykorzystującym elementy charakterystyczne dla gier RPG. Tytuł można także traktować jako duchowego spadkobiercę kultowego cyklu Harvest Moon.

Za pracę nad grą odpowiadała jedna osoba – Eric Barone, który założył do tego celu studio Concerned Ape. Barone potrzebował na start pieniędzy, dlatego był zmuszony do znalezienia wydawcy. Chęci dystrybuowania gry podjęła się firma Chuchlefish. Autor Stardew Valley stwierdził jednak, że jest już gotowy, żeby samodzielnie dbać o swoje interesy, dlatego poinformował, że rozstaje się (w zgodzie) ze swoim wydawcą. Twórca poinformował również, że marka będzie dalej rozwijana, a już niedługo poznamy plany na dalszy jej rozwój. Czyżby szykowała się zapowiedź kontynuacji? Bardzo na to liczę!

Źródło: Gram.pl

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz