Ogromna popularność dema Resident Evil 2

0

Wersja demonstracyjna gry została sprawdzona przez całkiem pokaźną liczbę graczy.

W piątek, 11 stycznia firma Capcom udostępniła wersję demonstracyjną remake’u drugiej odsłony Resident Evil. Demówka posiada ograniczenie czasowe, co oznacza, że grę można testować zaledwie przez trzydzieści minut i tylko od gracza zależy, jak szybko uwinie się z postawionym przez producenta zadaniem. Najlepsi użytkownicy dotarli do finału wersji testowej już w niecałe trzy minuty, natomiast spora część graczy w ogóle jej nie przeszła – jedynie 28% graczy poradziło sobie z wyzwaniem.

Wszyscy użytkownicy, którzy pobrali demo zostali poproszeni o możliwość monitorowania danych przez RE.net. Dzięki temu producent mógł dokładnie przyjrzeć się, jakie jest zainteresowanie ich produktem oraz co należałoby w nim poprawić do czasu premiery. Z udostępnionych statystyk wynika, że aż 1,3 miliona graczy z całego świata spróbowało swoich sił w Resident Evil 2. Wynik jest bardzo dobry, choć w rzeczywistości pewnie prezentuje się jeszcze lepiej. W końcu nie wszyscy wyrazili zgodę na monitoring swoich poczynań.

Resident Evil 2 trafi do sprzedaży 25 stycznia br. Produkcja dostępna będzie na komputerach osobistych oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Źródło: Eurogamer

Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz