Najciekawsze premiery grudnia

0

Jaką grę chcielibyście znaleźć pod choinką?

Zima to zawsze okres przestoju w branży gier, który oddziela intensywną jesień od równie bogatej w premiery wiosny. Nie oznacza to jednak wcale, że w grudniu nie zagramy w żadne nowe tytuły. Na koniec tego roku planowana jest chociażby premiera rodzimego Seven: The Day Long Gone, pierwszego dużego dodatku do Destiny 2 czy wersji 1.0 popularnego PlayerUnknown’s Battlegrounds. Na nudę nie będziemy zatem raczej narzekać. A wy, jaką grę chcielibyście znaleźć pod choinką?

SEVEN: THE DAYS LONG GONE

Intrygująca wariacja na temat skradanki i izometrycznego erpega z oprawą graficzną wykonaną przy użyciu techniki cel-shading. Seven: The Days Long Gone to dzieło rodzimego studia z siedzibą w Bielsku-Białej, którego członkowie pracowali przy projektach, takich jak Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, Wiedźmin 3: Dziki Gon czy Kholat. Atutami Seven są wielki, otwarty, wielopoziomowy świat oraz możliwość przemierzania go zarówno w horyzontalnej, jak i wertykalnej płaszczyźnie.

Producent: Fool’s Theory
Premiera: 1.12.2017
Platformy: PC

SPELLFORCE 3

Trzecia część popularnej serii gier osadzonych w klimacie fantasy, które łączą w sobie strategię czasu rzeczywistego z mechanikami zaczerpniętymi z gatunku role-playing. Poza rozbudową bazy i powiększaniem armii, do zadań graczy należy również rozwijanie naszej postaci. Akcja Spellforce 3 toczy się na długo przed wydarzeniami znanymi z pierwszej i drugiej odsłony cyklu, dlatego w „trójkę” będą mogli zagrać również gracze, którzy nie mieli nigdy do czynienia z serią.

Producent: Grimlore Games
Premiera: 7.12.2017
Platformy: PC

DESTINY 2: CURSE OF OSIRIS

Pierwszy duży dodatek do Destiny 2. Curse of Osiris wzbogaci podstawkę o szereg elementów, z których skorzystają zarówno amatorzy kooperacji, jak i potyczek w trybach PvP. Do nowości można zaliczyć m.in.  misje fabularne na Merkurym, nowe przygody, misje uderzeniowe czy zremiksowane wersje rajdów znanych z oryginału, jak również nieznane wcześniej rodzaje broni i pancerzy. Jeżeli – tak jak nam – spodobała się wam podstawka, nie możecie przejść obok Destiny 2: Curse of Osiris obojętnie.

Producent: Bungie Software
Premiera: 8.12.2017
Platformy: PC, PS4, X1

HELLO NEIGHBOR

Jak głosi popularne przysłowie: „ciekawość to pierwszy stopień do piekła”. Nie każdy potrafi ją jednak pohamować. Bohaterem Hello Neighbor jest mieszkaniec małego domku na przedmieściach, który podejrzewa, że jego sąsiad skrywa mroczną tajemnicę, i postanawia na własną rękę dowiedzieć się czy coś jest na rzeczy. Atutem tej skradanki z widokiem z perspektywy pierwszej osoby ma być zaawansowana sztuczna inteligencja naszego sąsiada, który będzie starał się zapobiec kolejnym włamaniom do jego domu.

Producent: Dynamic Pixels
Premiera: 8.12.2017
Platformy: PC, X1

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

Od marca tego roku w PlayerUnknown’s Battlegrounds można grać w ramach wczesnego dostępu platformy Steam. W połowie grudnia PUBG wyjdzie w końcu z fazy testowej i otrzyma najpewniej  nową, pustynną mapę. 12-ego grudnia gra zostanie udostępniona również na konsoli Xbox One w ramach programu Xbox One Preview. Jeżeli nie wiecie jeszcze, dlaczego PlayerUnknown’s Battlegrounds jest tak popularna, zachęcam was do lektury mojego artykułu poświęconego fenomenowi gry.

Producent: Bluehole Inc.
Premiera: 12.12.2017
Platformy: PC, X1
 
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz