Kontynuacje polskich gier, w które chcemy zagrać

2

Polskie serie, które powinny powrócić.

  NASTĘPNA 

Polscy producenci gier coraz częściej zaskakują nas nowymi, nietuzinkowymi pomysłami. Wiele rodzimych tytułów wyróżnia się na tle konkurencji wciągającą rozgrywką oraz ciekawymi i oryginalnymi mechanikami. Nowe jest dobre, ale czasami potrzebujemy powrotu do sprawdzonych rozwiązań, dlatego z tak dużą ochotą inwestujemy pieniądze w kontynuacje. W niniejszym zestawieniu przyjrzę się grom lub seriom, które warto byłoby reaktywować. Dobrych sequeli nigdy za wiele. Zapraszam do czytania!

GORKY 17

Wydane w 1999 roku Gorky 17 było bardzo udanym mariażem przygodówki, turowej strategii i RPG. Za produkcję odpowiadało popularne ówcześnie studio Metropolis Software, które pod przewodnictwem Adriana Chmielarza zdobyło rozgłos również za granicą, co wtedy nie było tak proste jak teraz. Gra może nie była idealna, ale oferowała rewelacyjny klimat, interesującą oprawę wizualną oraz wciągający (i trochę zbyt mocno wymagający) gameplay.

Lata temu próbowano reaktywować markę w formie tandetnych skradankowych strzelanek, ale te okazały się być niewypałami. Produkcje w stylu Gorky 17 może nie są obecnie najbardziej rozchwytywanym gatunkiem, ale nowe odsłony XCOM udowodniły, że z pewnością znalazłoby się grono zainteresowanych.

  NASTĘPNA 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Dyskusja2 komentarze

Zostaw komentarz