IKEA wkracza do świata wirtualnej rzeczywistości

0

Szwedzka firma odkryła potencjał gogli VR.

Na Steamie pojawiła się dzisiaj gra (a właściwie aplikacja), której autorem jest IKEA Communications AB. Sieciówka postanowiła skorzystać z możliwości jakie oferują gogle wirtualnej rzeczywistości do zaprezentowania dostępnego w sklepie asortymentu.

W IKEA VR Experience możemy przeglądać w pełni przygotowaną kuchnię wyjętą wprost z katalogu. Z większością elementów możemy wejść w interakcję. Ta zazwyczaj ogranicza się do wysunięcia szuflady lub otwarcia drzwi szafki, bądź lodówki. W niektórych miejscach istnieje również możliwość zmieniania w czasie rzeczywistym koloru mebli oraz materiału z jakiego zostały wykonane.

Aplikacja jest w pełni darmowa, można ją pobrać z oficjalnej strony Steam. Twórcy programu udostępnili także wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7 lub kolejne wersje
  • Procesor: Intel Core i7 -4790K CPU @ 4.00GHz
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 980 lub równa
  • Miejsce na dysku: 2 GB dostępnej przestrzeni
  • Karta dźwiękowa: Yes
  • Dodatkowe uwagi: Gogle HTC Vive

IKEA w przyszłości planuje większe wsparcie dla technologii VR. Aplikacja Experience jest wyłącznie produktem testowym, dlatego jego twórcy liczą na informacje zwrotną od użytkowników odnośnie funkcjonalności i sprawności działania aplikacji. Jesper Brodin, pełniący funkcję dyrektora zarządzającego wypowiedział się na temat potencjału drzemiącego w goglach:

Wirtualna rzeczywistość rozwija się szybko i w ciągu pięciu do dziesięciu lat, będzie integralną częścią ludzkiego życia. […] Widzimy, że wirtualna rzeczywistość odgrywa ważną rolę w przyszłości naszych klientów. Dla przykładu, pewnego dnia może być przydatna do umożliwienia klientom wypróbowania różnych rozwiązań wyposażenia domu przed ich kupnem.

Źródło: The Verge


Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz