Dishonored: Death of the Outsider w pigułce

0

Czyli wszystko, co musicie wiedzieć o nowej odsłonie cyklu.

Już za kilka dni odbędzie się premiera Dishonored: Death of the Outsider, samodzielnego dodatku do doskonałego Dishonored 2. Tekst, który czytacie, to skromna próba podsumowania wszystkiego, co wiemy na temat nowej odsłony cyklu. Gdzie toczy się akcja gry? Czyimi krokami pokierujemy tym razem? Kto będzie naszym głównym celem? Tutaj znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

MIEJSCE

Akcja Dishonored: Death of the Outsider toczy się w portowym mieście Karnaka, które znane jest też jako „Klejnot Południa na Skraju Świata”. Jeżeli wydaje się wam, że gdzieś już słyszeliście tę nazwę, to macie rację. Karnaka to nie tylko miejsce narodzin protagonisty serii, Corvo Attano, ale także miasto, w którym toczyła się akcja „dwójki”. W Death of the Outsider odwiedzicie nieznane zakamarki miasta, a wśród nich pilnie strzeżony bank, krwawe areny, a nawet miejsca kultu czarnej magii. Inspiracją dla architektury Karnaki była architektura grecka, włoska, hiszpańska i kubańska.

ZABÓJCA

Corvo Attano i Emily Kaldwin nie powrócą jako protagoniści w Dishonored: Death of the Outsider. Bohaterką nowej gry jest Billie Lurk, prawa ręka legendarnego zabójcy Dauda i swego czasu jedna z najlepszych skrytobójczyń w Dunwall. W Dishonored 2 Billie ukrywała się pod pseudonimem Meagan Foster i służyła pomocą protagoniście pełniąc rolę przewoźnika. Tak jak Corvo i Emily, Billie włada mistycznymi mocami, które czynią z niej nieuchwytną i niepokonaną zabójczynię.

ARSENAŁ

Źródłem mocy bohaterki są artefakty związane z Pustką. Billie Lurk używa w walce miecza wykorzystanego niegdyś do złożenia w ofierze człowieka, który stał się później Odmieńcem. Bohaterka posiada też mechaniczne oko i magiczny talizman, który pozwala jej na słyszenie szeptów szczurów. W arsenale bohaterki znajdziecie m.in. śmiercionośne Uderzenie Pustki, Przeniesienie czy hakową minę.

CEL

W Dishonored: Death of the Outsider Billie i Daud spróbują zabić Odmieńca, tajemniczą, nadnaturalną istotę, którą obarczają winą za wiele z najczarniejszych epizodów w historii Cesarstwa. Zadanie nie będzie należało do łatwych, ponieważ Odmieniec nie tylko włada mistycznymi mocami, ale uważany jest też za źródło wszelkiej magii. Wielu ludzi uznaje go za bóstwo i czci jego osobę. Odmieniec nie wydaje się być ani zły, ani dobry, do tej pory odgrywał pomniejszą, ale zawsze ważną rolę. Śmiertelnikom jawi się jako młody mężczyzna o brązowych włosach i czarnych oczach w brązowym płaszczu, niebieskich spodniach i czarnych butach. Czy bohaterom uda się dokonać niemożliwego i zabić boga?

TECHNIKALIA

  • Dishonored : Death of the Outsider ukaże się w polskiej (dubbing) oraz angielskiej wersji językowej do wyboru. Polska wersja językowa jest przygotowywana przez firmę QLOC S.A.
  • Dishonored: Death of the Outsider zawiera wszystkie najważniejsze cechy znane z poprzednich części, a wśród nich brutalny system walki, unikalny system awansowania, swobodę rozgrywki oraz historię, którą kształtują podejmowane przez gracza decyzje.
  • Fabuła została zbudowana w taki sposób, że docenią ją zarówno weterani serii, jak i nowicjusze, którzy będą dopiero zaczynali swoją przygodę z Dishonored.
  • W Dishonored: Death of the Outsider na drodze gracza staną zupełnie nowi przeciwnicy – niepokonani Wyobrażeni, bezwzględne Siostry zakonu Wyroczni oraz Mechaniczni Żołnierze.
  • Poza zadaniami głównymi, w grze pojawią się też dodatkowe cele i misje poboczne.
  • Tryb Original Game Plus (OG+), pozwoli uwolnić graczom całkowity potencjał postaci.

Dishonored: Death of the Outsider zostało zaprezentowane przez Bethesdę w trakcie konferencji zorganizowanej na tegorocznych targach E3. Premiera gry jest zaplanowana na 15. września. Produkcja pojawi się na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Jeżeli nadal odczuwacie niedosyt, zachęcam was do przeczytania artykułu Za co kochamy Dishonored?


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz