Cyberpunk 2077: premiera w połowie 2019 roku?

0

Przybliżona data została ukryta w szczegółach grantów.

Studio CD Projekt RED już dawno ogłosiło, że na premierę Cyberpunk 2077 przyjdzie nam poczekać. Chociaż zespół nadal nie ujawnił dokładnej daty, ze szczegółowych informacji na temat grantów przyznanych w zeszłym roku przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju dowiadujemy się, że objęte nimi projekty powinny zostać zrealizowane do końca lipca 2019 roku. O jakie dokładnie projekty chodzi?

  • Seamless Multiplayer  – kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.
  • Cinematic Feel – kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.
  • Animation Excellence – kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.
  • City Creation – kompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.

Wszystkie z wyżej wymienionych projektów będą stanowiły część odrestaurowanego silnika RedEngine, który napędza Cyberpunk 2077. Niewykluczone, że zostaną one zrealizowane wcześniej lub później, na co pozwala przedłużenie terminu. Niemniej jednak informacje te wskazują przybliżoną datę premiery gry.

Źródło: CD Projekt RED


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz