Crytek udostępnia autorski silnik graficzny

0

Każdy zainteresowany będzie mógł skorzystać z zawartości silnika.

Podczas wczorajszego Game Developers Conference 2016, niemiecka firma Crytek zapowiedziała kolejną wersję własnego silnika oraz poinformowała o metodzie jego dystrybucji. CryEngine V będzie w pewnym sensie dostępny za darmo. Jego autorzy oznajmili, że wydają go na zasadzie „Pay What You Want”, co oznacza, że to od producentów będzie zależało ile przeznaczą pieniędzy w zamian za skorzystanie z silnika.

W informacji prasowej Cryteku zawarta została również informacja, że firmy korzystające z CryEngine V będą mogły przekierować 70% wpłaconej kwoty na program Indie Development Fund. Zadaniem IDF będzie wspieranie niezależnych twórców gier wideo z całego świata.

Wraz z dostępem do silnika, zainteresowani otrzymają dostęp do CryEngine Marketplace, skąd będzie można pobrać wybrane assety stworzone przez Crytek. Oprócz tego, udostępnionych zostanie tysiące innych materiałów, w tym plików dźwiękowych oraz trójwymiarowych obiektów.

CryEngine V umożliwi wsparcie dla DirectX 12 oraz technologii wirtualnej rzeczywistości. Do lepszego przygotowania gier pod kątem VR, niemiecka firma we współpracy z Basemark opracowała również program VRScore, będącym profesjonalnym benchmarkiem.

Źródło: Gamespot

 
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz