Bramy do raju zostały zamknięte. Koniec z tanimi kluczami na Steam?

0

Valve ucina łeb hydrze.

Wczoraj na oficjalnym blogu Steama pojawił się wpis dotyczący zmian w systemie prezentów. Wcześniejsze zasady sprzyjały drobnym sprzedawcom na Allegro oraz takim sklepom internetowym jak G2A i Kinguin, gdzie kupowano klucze w promocji, a następnie sprzedawano je za większą cenę po jej zakończeniu.

Od teraz, bezterminowe przechowywanie kluczy w ekwipunku jest niemożliwe. W momencie planowania wysłania innemu graczowi prezentu, trzeba będzie wskazać konkretnego odbiorcę, a także ustalić datę dostarczenia cyfrowej wersji gry. Zmieniono również system zwracania giftów do osoby kupującej. Gdy jakiś gracz odrzuci podarunek, nadawca nie otrzymuje z powrotem klucza, tylko pełen zwrot poniesionych kosztów.

Tym prostym sposobem Valve zabezpieczyło swoje gry przed wyciekaniem do zewnętrznych sklepów. Najbliższe dni, bądź miesiące pokażą jak poradzą sobie z tym osoby, które dotychczas wykorzystywały luki w regulaminie Steama.

Źródło: Steam


Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz