Blizzard integruje gry z Facebookiem

0

Strumieniowe transmisje z meczów sieciowych na horyzoncie.

Blizzard i Facebook zapowiedziały, że już wkrótce funkcja logowania za pomocą konta w portalu społecznościowym pojawi się w grach World of Warcraft, Heroes of the Storm, Hearthstone, Diablo III, StarCraft II i Overwatch. Integracja będzie możliwa jeszcze w tym miesiącu.

Logowanie za pośrednictwem konta na Facebooku rozszerzy zakres funkcji społecznościowych produkcji Blizzarda. Oprócz przeglądania i dzielenia się treściami, czy dyskutowania na różne tematy, amerykański producent gier chce wprowadzić strumieniowe transmisje meczów.

Gry Blizzarda są najlepsze, kiedy gramy w nie razem z przyjaciółmi, dlatego jest dla nas ważne, aby dostarczyć graczom funkcje i usługi, które sprawią, że będą mogli dzielić się w łatwy i przyjemny sposób swoimi doświadczeniami – mówi Gio Hunt, wiceprezes działu operacji korporacyjnych.

Kiedy funkcja już się pojawi, gracze będą mogli oglądać na żywo transmisje z rozgrywek z poziomu ściany portalu społecznościowego, jak również subskrybować poszczególne transmisje. Co więcej, Facebook będzie od razu informował o pojawieniu się interesującej użytkownika transmisji.

W ramach współpracy pomiędzy obiema firmami, Blizzard transmitował niedawno za pośrednictwem Facebooka turniej Heroes of the Storm oraz wydarzenie poświęcone Overwatch. Pomysł wydaje się dobry, pytanie, co na to gracze. Skorzystacie z możliwości integracji kont?

Źródło: Business Wire


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz