Adam Kiciński odpowiada Andrzejowi Sapkowskiemu

0

Głos zabrał w końcu prezes CD Projektu.

Kilka dni temu pojawiła się informacja o pozwie Andrzeja Sapkowskiego, wystosowanym w kierunku CD Projekt. Autor Wiedźmińskiej sagi domaga się od twórców growych przygód Geralta dodatkowych pieniędzy za prawa do marki. I mowa tutaj o nie byle jakiej kwocie, bo pisarz oczekuje 60 milionów złotych. Temat ten poruszony był już wszędzie, na wszelkie możliwe sposoby, ale dopiero teraz mamy kolejny konkret w tej sprawie.

Wypowiedział się więc Adam Kiciński, czyli prezes CD Projektu. Według niego, oczekiwania Andrzeja Sapkowskiego nie mają żadnego oparcia o rzeczywistość. Polska firma miała z pisarzem szereg umów, realizowanych na przestrzeni lat 2002-2016. Adam dodaje również, że jego spółka będzie dążyć do załatwienia tej sprawy na podstawie ugody. Twórcom growej, Wiedźmińskiej trylogii zależy na utrzymaniu dobrych stosunków z autorem książek i dalszym kontynuowaniu współpracy.

Wciąż nie wiadomo na jakie kwoty opiewały wspomniane przez Adama Kicińskiego umowy. Jedynym faktem jest, jak do tej pory, wypłacenie 35 tysięcy złotych Andrzejowi Sapkowskiemu za samą licencję, na samym początku współpracy. Cała reszta spowita jest tajemnicą. W międzyczasie wszyscy czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Źródło: Eurogamer.pl 


Gracz od 12 roku życia. Częściej z padem, rzadziej z myszką. Bliżej mu do niebieskiego, niż do zielonego. Zakochany w pudełkowych wersjach gier. Kolekcjoner steelbooków. W wolnych chwilach - kinoman.

Zostaw komentarz