Windows Redstone

1

Wygląda na to, że nieprędko zobaczymy Windowsa 11.

Premiera Windowsa 10 zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem Microsoft rozpoczął już prace nad aktualizacjami, które usprawnią działanie nowego systemu operacyjnego. Pierwsza, naprawdę poważna, nosi nazwę Redstone.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze czy jest to nazwa kodowa Windowsa 10.1, 11, a może nawet 12 czy zwyczajny pakiet usług, podobny do tych, które otrzymywały poprzednie wersje systemu operacyjnego. Ostatnia możliwość wydaje się najbardziej prawdopodobna, ponieważ nie wprowadzi zamętu związanego z nazewnictwem.

Windows Redstone ma wprowadzić zupełnie nowe funkcje, a także wsparcie dla urządzeń, których nie będzie wspierał Windows 10. Redstone ma zostać wypuszczony dopiero w 2016 roku. Jesienią pojawić ma się natomiast mniejsza łatka, która wpłynie na stabilność nowego systemu operacyjnego i naprawi niektóre błędy.

Premiera Windowsa 10 zaplanowana jest na lato. Największym atutem nowej wersji popularnego systemu operacyjnego ma być integracja wszystkich urządzeń, działających pod kontrolą starszych wersji Windowsa. Microsoft obiecuje również powszechną kompatybilność aplikacji.

Źródło: VR-Zone

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz