Wasteland 2 dla Xbox One

0

Microsoft zapowiedział, że Wasteland 2 zawita wkrótce na konsolę Xbox One.

Wasteland 2 ukaże się na Xboksie One w ramach programu ID@Xbox, który umożliwia niezależnym zespołom samodzielne wydawanie gier na konsoli Microsoftu. Wersja gry dedykowana X1 doczeka się kilku zmian. 

Po pierwsze, zespół inXile Entertainment przeniesie Wasteland 2 z silnika Unity 4,5 na Unity 5, co wpłynie na poprawienie oprawy graficznej, pojawią się m.in. bardziej szczegółowe modele postaci i lepsze oświetlenie. Zmianami objęta zostanie również rozgrywka. inXile Entertainment zapowiada zmiany w systemie walki turowej, nowe umiejętności i system dziwactw. Nowości będzie zatem całkiem sporo.

Wasteland 2 mógł powstać dzięki udanej kampanii na platformie crowdfundingowej Kickstarter, podczas której na realizację projektu twórcom udało się uzbierać prawie 3 miliony dolarów. We wrześniu gra debiutowała na komputerach osobistych, działających pod kontrolą systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac.

Dokładna data premiery wersji konsolowej Wasteland 2 na razie nie jest znana.

Źródło: Polygon

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz