TEST: Mysz JoyStyle

0

Z myślą o podróżujących.

Każdy, kto często pracuje w podróży, doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest to, aby urządzenie wskazujące było kompaktowe. Mysz optyczna JoyStyle to rozwiązanie powstałe z myślą o użytkownikach szukających niewielkiego gryzonia, którego można zabrać w podróż i bez większych problemów zmieścić w plecaku lub torebce. Czy jednak wystarczy to, aby się nim zainteresować? Przekonajcie się!

WYKONANIE I ERGONOMIA

Mysz optyczna JoyStyle jest w całości wykonana z plastiku. Gryzoń ma prostokątny kształ i mierzy 10,4×5,2×1,4 cm. Górna część obudowy jest wymienna – użytkownik ma możliwość wyboru jednej z czterech nakładek różniących wzorem. Pod nią znajduje się miejsce na dwie baterie AAA. Na bocznej części obudowy umieszczono natomiast slot na odbiornik. Mysz ma trzy przyciski i rolkę.

Gryzoń przystosowany jest do chwytu pełną dłonią, niestety, ze względu na kształt nie jest zbyt wygodny w użytkowaniu. Nie przypadł mi do gustu również fakt, że producent zrezygnował z wbudowanego akumulatora na rzecz baterii, przez co nie można podłączyć urządzenia do komputera, aby je podładować. Zawsze trzeba liczyć się też z tym, że baterie mogą się rozładować.

SPECYFIKACJA
Sercem urządzenia jest czujnik optyczny 2,4 GHz o rozdzielczości 1000 dpi. Test wykonany przy użyciu narzędzia Enotus Mouse Test v0.14 wykazał, że mysz cechuje się dobrą rozdzielczością i szybkością, ale słabą precyzją i płynnością. Gryzoń na pewno nie przyprawi profesjonalnego użytkownika o szybsze bicie serca, ale bez problemu poradzi sobie z podstawowymi zadaniami.

JoyStyle Enotus
JoyStyle Enotus

WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA
Największym atutem myszy optycznej JoyStyle są jej niewielkie rozmiary. Gryzoń bez większych trudności zmieści się w torebce albo plecaku. Niestety, brak profilowania sprawia, że urządzenie nie jest zbyt wygodne w użytkowaniu. Problem stanowi też fakt, że mysz zasilana jest przez baterie i nie można podładować jej przy pomocy komputera.

Miłym akcentem są wymienne nakładki na obudowę, które pozwalają na dostosowanie gryzonia do własnych upodobań. Ze względu na brak funkcji dodatkowych, z urządzenia nie skorzystają użytkownicy profesjonalni. Mysz bez problemu poradzi sobie jednak z mniej wymagającymi zadaniami.


Werdykt

 • Wykonanie
  5
 • Ergonomia
  3
 • Czujnik
  4
 • Funkcjonalność
  4
 • Cenna
  5
Podsumowanie

Bezprzewodowa mysz optyczna JoyStyle to kompaktowe rozwiązanie powstałe z myślą o osobach, które dużo podróżują. Niestety, poza niewielkimi rozmiarami, gryzoń ma niewiele do zaoferowania.

42%
42
Zadowalające
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz