Data modyfikacji:

TEST: Mysz JoyStyle

Z myślą o podróżujących.

Każdy, kto często pracuje w podróży, doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak ważne jest to, aby urządzenie wskazujące było kompaktowe. Mysz optyczna JoyStyle to rozwiązanie powstałe z myślą o użytkownikach szukających niewielkiego gryzonia, którego można zabrać w podróż i bez większych problemów zmieścić w plecaku lub torebce. Czy jednak wystarczy to, aby się nim zainteresować? Przekonajcie się!

WYKONANIE I ERGONOMIA

Mysz optyczna JoyStyle jest w całości wykonana z plastiku. Gryzoń ma prostokątny kształ i mierzy 10,4x5,2x1,4 cm. Górna część obudowy jest wymienna – użytkownik ma możliwość wyboru jednej z czterech nakładek różniących wzorem. Pod nią znajduje się miejsce na dwie baterie AAA. Na bocznej części obudowy umieszczono natomiast slot na odbiornik. Mysz ma trzy przyciski i rolkę.

Gryzoń przystosowany jest do chwytu pełną dłonią, niestety, ze względu na kształt nie jest zbyt wygodny w użytkowaniu. Nie przypadł mi do gustu również fakt, że producent zrezygnował z wbudowanego akumulatora na rzecz baterii, przez co nie można podłączyć urządzenia do komputera, aby je podładować. Zawsze trzeba liczyć się też z tym, że baterie mogą się rozładować.

SPECYFIKACJA

Sercem urządzenia jest czujnik optyczny 2,4 GHz o rozdzielczości 1000 dpi. Test wykonany przy użyciu narzędzia Enotus Mouse Test v0.14 wykazał, że mysz cechuje się dobrą rozdzielczością i szybkością, ale słabą precyzją i płynnością. Gryzoń na pewno nie przyprawi profesjonalnego użytkownika o szybsze bicie serca, ale bez problemu poradzi sobie z podstawowymi zadaniami.

WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA

Największym atutem myszy optycznej JoyStyle są jej niewielkie rozmiary. Gryzoń bez większych trudności zmieści się w torebce albo plecaku. Niestety, brak profilowania sprawia, że urządzenie nie jest zbyt wygodne w użytkowaniu. Problem stanowi też fakt, że mysz zasilana jest przez baterie i nie można podładować jej przy pomocy komputera.

Miłym akcentem są wymienne nakładki na obudowę, które pozwalają na dostosowanie gryzonia do własnych upodobań. Ze względu na brak funkcji dodatkowych, z urządzenia nie skorzystają użytkownicy profesjonalni. Mysz bez problemu poradzi sobie jednak z mniej wymagającymi zadaniami.

Autor: Dawid Sych