Sony rezygnuje z PlayStation Mobile

0

Platforma dokona żywota jeszcze w tym roku.

Sony podało do wiadomości, że 15 lipca końca dobiegnie sprzedaż wirtualnych treści w platformie PlayStation Mobile. Zakupy w aplikacjach i ponowna instalacja posiadanych gier nie będzie możliwa po 10 września. W tym samym dniu zablokowana zostanie również możliwość pobrania PlayStation Mobile dla Androida.

Aby móc grać w zainstalowane gry po 10 września, konieczna będzie aktywacja urządzenia, do której niezbędne będzie połączenie z internetem. Wcześniej uwierzytelnianie odbywało się automatycznie. Jeżeli użytkownicy nie będą chcieli stracić na zawsze posiadanych gier, będą musieli trzymać je w pamięci urządzenia.

Platforma PlayStation Mobile, która powstała z myślą o grach niezależnych dedykowanych wybranym urządzeniom z Androidem na pokładzie i przenośnej konsoli PlayStation Vita, wystartowała w 2012 roku, przetrwała zatem niespełna trzy lata.

Źródło Sony

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz