Samsung może przejąć AMD

0

Krok ten ma pomóc południowokoreańskiemu gigantowi w walce z konkurencją.

Samsung miałby połączyć Advanced Micro Devices z jedną z podległych mu firm. Poszerzenie portfolio o procesory i układy graficzne AMD wzmocniłoby pozycję Samsunga w starciu z Intelem i Qualcommem. Nie ulega wątpliwości, że jeżeli transakcja dojdzie do skutku, konkurencja będzie miała powody do obaw.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o tym, że Samsung może być zainteresowany wykupieniem Advanced Micro Devices. W 2007 roku szef działu telekomunikacyjnego Samsunga stwierdził, że przejęcie AMD umożliwi rozrost firmy.

Pytanie co w takim razie z umową o wymianie licencji pomiędzy Intelem i AMD, w ramach której Intel udziela AMD licencji na architekturę x86, podczas gdy AMD dzieli się z Intelem licencją na architekturę x64. Na razie nie wiadomo ile prawdy jest w powyższych doniesieniach. Zapewne przekonamy się już wkrótce.

Źródło: eteknix

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz