Ruszyła zbiórka na Bard’s Tale IV

0

Cel to 1,25 miliona dolarów.

Brian Fargo i studio inXile Entertainment chcą przywrócić do życia kolejny znany tytuł. Wybór, o czym wiadomo już od pewnego czasu, padł na grę Bard’s Tale, której ostatnia część ukazała się w 1988 roku. Aby zrealizować swój cel, zespół musi zebrać 1,25 miliona dolarów.

Jak będzie wyglądała czwarta odsłona serii? Po raz kolejny wrócimy do korzeni gatunku. Pokierujemy losami drużyny, która będzie przemierzać niebezpieczne lochy pełne potworów i zagadek. Walki będą toczyły się w systemie turowym, a mimo to mają być dynamiczne i płynne.

Twórcy zapowiadają, że trakcie podróży będzie towarzyszyła nam przepiękna celtycka muzyka. Skoro już o tym mowa – pieśni barda, który będzie mógł być członkiem skompletowanej przez gracza drużyny, będą miały bezpośredni wpływ na rozgrywkę.

Wykorzystująca silnik Unreal 4 Bard’s Tale IV powstaje z myślą o systemach operacyjnych Windows, MacOS i Linux. Grę będzie można kupić za pośrednictwem platformy Steam lub GOG.com. Premiera zaplanowana jest na październik 2017 roku.

Każdy, kto zdecyduje się na wsparcie projektu kwotą co najmniej 20 dolarów w ciągu pierwszej doby od rozpoczęcia kampanii, otrzyma w prezencie jedną z trzech darmowych gier od inXile lub CD Projekt RED. Do wyboru będą Wasteland 2, Wiedźmin lub Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Więcej informacji (w języku polskim) znajdziecie tutaj.

Źródło: Kickstarter

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz