Razer Blade: odświeżona wersja wkrótce trafi do sprzedaży

0
blade_razer
Razer Blade Fot.: Razer

Razer zaprezentował odświeżoną wersję laptopa Blade. Co ma do zaoferowania?

14-calowy laptop został wyposażony w ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 3200 x 1800 pikseli. Dzięki zastosowaniu paneli wykonanych w technologii IGZO, urządzenie będzie mogło pochwalić się mniejszym zużyciem energii, a co za tym idzie dłuższym czasem pracy baterii.

Sercem urządzenia jest 4-rdzeniowy procesor Intel Core i7-4720HQ taktowany częstotliwością 2,6 z funkcją Turbo Boost (3,6 GHz), który wspiera oparty na architekturze Maxwell układ graficzny Nvidia GeForce GTX 970M. Na wyposażeniu nowego Blade’a znalazło się 16 GB RAM-u (dwukrotnie więcej niż w przypadku poprzednika) oraz dysk twardy SSD o pojemności 128/256/512 GB. Nie zabrakło oczywiście całej gamy najpopularniejszych modułów i portów, a także podświetlanej klawiatury z systemem anti-ghosting.

Nowy Blade oferuje wsparcie dla autorskich aplikacji Synapse, Comms, Cortex i Surround, których zadaniem jest podniesienie komfortu grania.

Ceny zaczynają się 2,199 dolarów, czyli około 8 tysięcy złotych. Do sprzedaży trafi również wariant „niedotykowy” wyposażony w 14-calowy ekran IPS Full HD, 8 GB RAM-u i 256-gigabajtowy dysk twardy SSD. Słabszy wariant ma być też o 199 dolarów tańszy.

Przedsprzedaż nowych laptopów Blade już ruszyła. Na półki sklepowe trafią one już 16-ego lutego.

Źródło: Razer

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz