Przybliżona cena PlayStation VR

0

Wiemy już, ile mniej więcej zapłacimy za okulary wirtualnej rzeczywistości Sony.

Prezes Sony Computer Entertainment Andrew House zapowiedział, że cena okularów wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR może być równa cenie nowej konsoli. Oznacza to, że w dniu premiery urządzenie kosztowało będzie około 399 dolarów, czyli tyle samo ile PS4.

Producenci zestawów VR nadal wypowiadają się dosyć ostrożnie na temat ich cen i podają jedynie wartości przybliżone. W maju szef Oculus VR Brendan Iribe wyjawił, że cena okularów Oculus Rift i komputera niezbędnego do ich obsłużenia nie przekroczy 1500 dolarów.

Niechęć do podawania konkretnych liczb wynika zapewne z obawy przed konkurencją. Szczegółowe informacje na temat cen okularów wirtualnej rzeczywistości poznamy zapewne dopiero na kilka miesięcy przed premierą.

PlayStation VR zadebiutuje prawdopodobnie w pierwszej połowie 2016 roku. Sony zapowiedziało, że kiedy urządzenie trafi do sprzedaży, na rynku dostępnych będzie co najmniej dziesięć dedykowanych mu tytułów.

Źródło: Ubergizmo

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz