Project CARS dla Wii U w koszu

0

Właściciele konsoli Nintendo nie zagrają w symulator.

W maju Project CARS debiutowało na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W produkcji znajdowała się też wersja dedykowana Wii U. Okazuje się, że ta ostatnia trafiła właśnie do kosza.

Mimo wytrwałości w tworzeniu Project CARS w wersji dla Wii U, nie będziemy dłużej nad nią pracować, ponieważ jej jakość nie odpowiada ani naszym wysokim standardom, ani naszej wizji tytułu na tej platformie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu wydawcy.

Nie oznacza to jednak, że gra nie zawita nigdy na konsolę Nintendo. Jeżeli nie na tę, to na następną. Namco Bandai nie wyklucza wypuszczenia Project CARS na kolejną platformę firmy. Mowa oczywiście o urządzeniu kryjącym się pod nazwą kodową „NX”:

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenia Nintendo odnośnie sprzętu, ale na chwilę obecną Project CARS po prostu przewyższa możliwości Wii U, mimo naszych starań.

W maju Ian Bell, szef Slightly Mad Studios, informował, że wersja Project CARS dedykowana Wii U borykała się z licznymi problemami. Twórcom udało się osiągnąć rozdzielczość 720p i częstotliwość odświeżania obrazu rzędu 23 kl./s. Zdecydowanie za mało na dzisiejsze standardy.

Pieniądze na Project CARS zostały zebrane za sprawą kampanii w serwisie finansowania społecznościowego. Koniecznie należy podkreślić, że wersja gry dla Wii U nigdy nie była rzeczą pewną, a jedynie możliwością.

Źródło: Polygon

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz