Polskie akcenty w grach wideo

0

Jak zagraniczne studia przedstawiają Polskę w swoich produkcjach?

  NASTĘPNA 

W ostatnich latach polska branża gier coraz lepiej radzi sobie na arenie międzynarodowej. Niestety promocja naszych gier na zachodzie i wschodzie nie przekłada się na popularność naszego państwa u innych producentów gier. Na szczęście, niektórzy twórcy mają mniejsze lub większe pojęcie o Polsce, dzięki czemu niekiedy możemy natrafić na ciekawe odniesienia do kraju nad Wisłą. W poniższym zestawieniu przyjrzymy się rodzimym akcentom w tytułach zagranicznych firm.

CALL OF DUTY: WWII

Tematyka II Wojny Światowej jest wręcz stworzona do zaprezentowania polskiej partyzantki lub naszych żołnierzy walczących na różnych frontach. Twórcy gier nie podzielają jednak tego zdania, serwując bez ustanku takie same bitwy i strony konfliktu. W tę pułapkę wpadło również WWII, które po raz kolejny opowiadało o wyzwoleniu Francji przez Amerykanów. Na szczęście, jedno z rozszerzeń do gry chociaż w małym stopniu przypomniało sobie o Polakach.

DLC o nazwie The Resistance, jak sama nazwa wskazuje, odnosi się do Ruchu Oporu. Co prawda, studio Sledgehammer Games postawiło bardziej na „promowanie” francuskiej i czechosłowackiej partyzantki, ale nie zabrakło też miejsca dla Polaków. Rodzime akcenty pojawiają się pod postacią powiewających biało czerwonych flag, barw narodowych na hełmach oraz strojach, które posiadają nawet dobrze odwzorowany znak Polski Walczącej.

  NASTĘPNA 

 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz