Najlepsze i Najgorsze: Seria Resident Evil

0

Zombie powoli zaczyna się przejadać.

Marka Resident Evil jest już z nami od 1996 roku. Od tamtej pory mieliśmy do czynienia z najróżniejszymi odsłona, wchodzącymi zarówno do głównego kanonu, jak i spin-offami skupiającymi się na innych historiach w tym uniwersum. Od dzisiaj w sprzedaży dostępna jest siódma część, która po raz kolejny kompletnie zamieszała w podejściu do gameplayu. Twórcy gry zrezygnowali z dynamicznych strzelanin z zombiakami, na rzecz klimatycznego survival-horroru, gdzie złapanie za broń będzie ostatecznością.

Zanim jednak na dobre zagłębimy się w meandry Resident Evil VII: Biohazard, sprawdźmy, jakie epizody cyklu wywołały u graczy pozytywne emocje, a o jakich najlepiej byłoby zapomnieć. Przygotowując zestawienie wybierałem głównie tytuły liczące się jako te „podstawowe” z większymi ambicjami, dlatego pominąłem wszelakie celowniczki i inne popierdółkowate gry z serii, które z założenia skazane były na porażkę. Oczywiście nadal lista jest w pełni subiektywna, dlatego z chęcią poznam również Wasze propozycje.

 
1 2 3 4 5 6 7
Łukasz Morawski

Prawdopodobnie urodził się z padem w ręku i kawałkiem pizzy w ustach. Miłośnik wszystkiego co jest związane z kulturą popularną i nowymi technologiami. Gra w gry, ogląda filmy, czyta książki i komiksy. Jedno jest pewne - nie ma czasu na nudę.

Zostaw komentarz