Najciekawsze premiery lipca

1

Pierwsza połowa wakacji zapowiada się ciekawie.

Wakacje to czas, kiedy branża gier wideo na moment zamiera. Interesujących produkcji zwykle jest jak na lekarstwo, ale zdarzają się też oczywiście perełki. W lipcu amatorzy polskich produkcji zagrają w krakowskiego Serial Cleanera i rzeszowski Car Mechanic Simulator 2018. Z kolei wielbiciele klasyki otrzymają odświeżoną wersję Final Fantasy XII: The Zodiac Age. Posiadacze Nintendo Switch zmierzą się natomiast ze sobą w Splatoon 2, a właściciele konsol Xbox One i PlayStation 4 w końcu będą mogli wyruszyć w podróż do feudalnej Japonii epoki Edo z Shadow Tactics: Blades of the Shogun.

SERIAL CLEANER

Długo oczekiwana gra polskiego studia iFun4All inspirowana estetyką lat 70-tych XX wieku, jak również klasykami kina gangsterskiego oraz serialami kryminalnymi z Pulp Fiction i Fargo na czele. Bohaterem Serial Cleaner jest zawodowy czyściciel, którego praca polega na usuwaniu z miejsca zbrodni i sprzed nosa policji ciał ofiar, śladów krwi, narzędzi zbrodni i innych dowodów. Przy projektowaniu poziomów producent inspirował się autentycznymi miejscami zbrodni, które znalazł w archiwalnych numerach amerykańskiej prasy! Na wzmiankę zasługuje też specjalny system Real-Word Data, który za pośrednictwem internetu pobiera informacje na temat pory dnia i przenosi ją do gry, co przekłada się na rozgrywkę, ma na przykład wpływ na a zasięg wzroku policjantów czy dźwięku maszyn.

Producent: iFun4All
Premiera: 11.07.2017
Platformy: PC

FINAL FANTASY XII: THE ZODIAC AGE

Odświeżona wersja hitu z 2006 roku stworzona z myślą o konsoli PlayStation 4. Remaster Final Fantasy XII: The Zodiac Age posiada podrasowaną grafikę i dźwięk, wprowadzono również automatyczny zapis stanu gry i skrócono czas ładowania poziomów. Co więcej, odświeżona wersja bazuje na niewydanej nigdy na Zachodzie rozszerzonej i poprawionej edycji gry. Na potrzeby remastera usprawniono system walki oraz awansowania na kolejne poziomy doświadczenia. Tytuł wzbogacił się o zupełnie nowy tryb rozgrywki, którym jest Trial. Gracz stawi w nim czoła przeciwnikom i potworom w 100 potyczkach.

Producent: Square-Enix
Premiera: 11.07.2017
Platformy: PlayStation 4

MINECRAFT: STORY MODE SEZON DRUGI

Ocalenie świata przed zagładą i stanie jego największym bohaterem to dopiero początek przygody Jesse’ego. W drugim sezonie Minecraft: Story Mode nasz bohater musi zmierzyć się z zupełnie nowymi obowiązkami, stawić czoła rywalom i sprostać oczekiwaniom swoich przyjaciół. Zwykła gra w polowanie na skarby szybko zmieni się w podróż w najmroczniejsze zakątki świata. Drugi sezon Minecraft: Story Mode, tak jak pierwszy, po brzegi wypełniony będzie humorem, wartką akcją i trudnymi wyborami.

Producent: Telltale Games
Premiera: 11.07.2017
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4, Android, iOS


1 2
Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Dyskusja1 komentarz

Zostaw komentarz