Miitomo – pierwsza gra mobilna Nintendo i DeNA

0

Premiera przesunięta na 2016 rok.

Miitomo to gra mobilna typu free-to-start, która pozwoli przyjaciołom wymieniać informacje na różne tematy, a co za tym idzie, lepiej się poznawać. Kontakt odbywał będzie się za pośrednictwem awatarów Mii. Gra przeznaczona jest dla szerokiego grona użytkowników.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, pierwsza gra mobilna Nintendo nie ukaże się w tym roku. Japoński gigant oświadczył, że nastąpi to najwcześniej w marcu przyszłego roku. Miitomo powstaje przy współpracy z firmą DeNA specjalizującą się w produkcjach na urządzenia przenośne.

Zgodnie z wcześniejszym planem Nintendo ma zamiar wypuścić w sumie pięć gier na smartfony i tablety do 2017 roku. Nie wiadomo, czy wspomniane opóźnienie w jakikolwiek sposób na nie wpłynie. Czas pokaże.

Japoński gigant obwieścił również, że nosi się z zamiarem uruchomienia nowej usługi. Nintendo Account, bo tak właśnie brzmi jej nazwa, będzie przechowywać w chmurze dane znajdujące się na konsoli i platformach mobilnych oraz umożliwi ich transfer.

Źródło: Wall Street Journal

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz