Microsoft każe płacić za pasjansa

0

Alternatywą jest granie z irytującymi reklamami.

W Windowsie 10 nie mogło oczywiście zabraknąć pasjansa. W najnowszej odsłonie systemu operacyjnego towarzyszą mu… reklamy. Każdy, kto zechce grać bez nich, będzie musiał zapłacić równowartość 1.49 dolarów za miesiąc lub 9.99 dolarów za cały rok.

Niestety, reklamy nie pojawiają się u dołu lub u góry, ale na samym środku ekranu! Wyświetlają się przez 15-30 sekund i nie da się ich wyłączyć. Na szczęście nie pojawiają się bardzo często. Mimo to płatny pasjans wydaje się rzeczą niewyobrażalną.

Każdy, kto zdecyduje się zapłacić za możliwość gry bez reklam, otrzymuje więcej wirtualnej waluty za wykonywanie codziennych wyzwań i bonusy podczas gry w warianty Pyramid i TriPeaks. Nie jest to jednak chyba wystarczająca zachęta.

Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku Windowsa 8.1., gdzie edycja premium pasjansa również była płatna z tą tylko różnicą, że dostępna była jako całkowicie odrębna aplikacja w wirtualnym sklepie Microsoftu.

Źródło: PC Gamer


Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz