[Aktualizacja] Konsola Nintendo z Androidem

0

Japończycy być może przerzucą się na system operacyjny Google.

[Aktualizacja] W rozmowie z Wall Street Journal rzecznik prasowy Nintendo zdementował plotkę jakoby konsola NX miała wykorzystywać system operacyjny oparty na Androidzie.

Japońska gazeta Nikkei opublikowała artykuł poświęcony współpracy Nintendo i DeNA. Tekst poświęcony jest przede wszystkim relacjom łączącym obie firmy. Co jednak ciekawe, pojawiły się w nim również informacje, których dotąd nie znaliśmy.

Nadchodząca konsola Nintendo, która kryje się pod nazwą kodową NX, ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego opierającego się na Androidzie. Japońska firma znana była z silnego przekonania o konieczności tworzenia własnego sprzętu i oprogramowania. Skąd ta nagła zmiana?

Ostatnie wydarzenia pokazały, że Nintendo nie może bezgranicznie ufać partnerom biznesowym. Kiedy okazało się, że Wii U nie spełnia pokładanych w niej nadziei, wielu wycofało się ze współpracy pozostawiając konsolę na pastwę losu.

Decyzja o przerzuceniu się na system operacyjny Google może opłacić się Nintendo, ponieważ da twórcom gier dużą elastyczność. Będą oni mogli tworzyć treści dedykowane zarówno konsoli, jak i urządzeniom przenośnym. Czy oznacza to zatem, że Xbox i Playstation stracą rywala, a zyskają go Ouya i Shield? Przekonamy się.

Źródło: NeoGAF

Dawid Sych

Od dziecka zapalony pecetowiec, a od niedawna konsolowy neofita. Kocha rozbudowane gry role-playing z masą statystyk i dziesiątkami okienek, najlepiej izometryczne i w klimacie science-fiction lub post-apo. Alergicznie reaguje na wszelkiej maści sandboksy oraz gry sportowe. Wielbiciel literatury klasycznej i amator dobrych seriali.

Zostaw komentarz