Kojima i Del Toro planują dalszą współpracę

0

Wyrzucenie do kosza Silent Hills nie ostudziło zapału obu panów.

Kiedy ogłoszono przerwanie prac nad Silent Hills, chyba nikt nie spodziewał się, że Hideo Kojima i Guillermo del Toro znów połączą siły. W wywiadzie dla serwisu IGN słynny reżyser wyjawił, że to jeszcze nie koniec współpracy i że w planach jest już nowy projekt:

Kocham pracę z Kojimą. Nadal utrzymujemy kontakt. Nadal jesteśmy też przyjaciółmi i pracujemy nad zrobieniem czegoś razem, nie będzie to jednak [Silent Hills].

Niestety, Guillermo del Toro nie wyjawił żadnych dodatkowych informacji na temat nowego projektu. Możemy jedynie snuć domysły na jego temat. Na szczęście, reżyser był nieco bardziej rozmowny w kwestii Silent Hills:

Byliśmy na etapie planowania i szkoda, że nie zrealizujemy tego pomysłu. Rozmawialiśmy na temat przekraczania granic nowych konsol i stworzenia gry, która namiesza wam w głowach. Jednym z ciekawszych momentów w Metal Gear [Solid] było Psycho Mantis. Mieliśmy pomysł na to, aby gra wchodziła z tobą w interakcję i tym podobne rzeczy.

Szkoda, że projekt trafił do kosza. Pozostaje mieć jedynie nadzieję, że nowa gra przekroczy najśmielsze oczekiwania fanów Hideo Kojimy i Guillermo del Toro.

Źródło: IGN

Dawid Sych

Indiana Jones i nerd w jednym. Zawsze wszystko wie i zawsze we wszystkim ma rację, więc lepiej nie wchodzić z nim w polemikę. Amator nowych technologii, dobrych książek i seriali.

Zostaw komentarz